25.9 C
New York kenti
Perşembe, Ağustos 18, 2022

Daha Kalıcı Oje İçin

Tırnağa sürülen ojenin uzun süre dayanması ve daha kalıcı olması; tırnaklarda pürüzsüz ve mükemmel bir görüntü için bazı ayrıntılara dikkat etmek gerekir.

Ojenin tırnaklarda uzun süre dayanması ve küçük darbelerle bozulmaması için öncelikle iyice kurutulmasına özen göstermek lazımdır. Ancak, ne kadar kurutulursa kurutulsun gündelik hayatta çalışırken ojeniz muhakkak zedelenecektir. Bu durumun önüne geçmek için oje koruyucu ürünler kullanılabilir. Bu tür ürünler, ojenizin tırnaklarınızda bozulmadan, yıpranmadan bir hafta boyunca kalmasını sağlar.

Kapı açarken, iş yerinde klavye kullanırken veya gündelik işlerle uğraşırken oje kolayca bozulabilmektedir. Eğer bulaşıkları elde yıkamak zorundaysanız eldiven kullanabilirsiniz. Duştayken tırnakları sert süngerle ovmamak ve nemini korumak gerekir. Çünkü tırnak kenarlarının kuruması ojenin dıştan içe doğru kalkmasına ve bozulmasına sebep olur.

Ojenin kalitesi, kalıcılığı açısından çok önemlidir. Ucuz olması nedeniyle kullanılan ojeler, sadece kalıcılığı etkilemeyip, tırnaklara da zarar verirler. Zararlı kimyasallar içeren ojeler, tırnak kenarlarının kuruyarak yıpranmasına ve tırnakların kötü görünüm almasına sebep olurlar. Bu nedenle tırnaklar zamanla kırılabilir ya da sarı renkli bir görünüm alabilirler.

El bakımında etkili oldukları kadar tırnak bakımında da etkili kremler vardır. Bu yüzden elleriniz için seçeceğiniz kremlerin, tırnaklar için de faydalı olma özelliğine dikkat etmeniz gerekir. Bu şekilde tırnak sağlığınızı korumuş olursunuz.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER