7.9 C
New York kenti
Salı, Ekim 4, 2022

Öğleden Sonra Çöken Ağırlıkla Başetmenin Yolları

Çalışma hayatının en önemli sorunlarından biri de öğle yemeğinden sonra çöken ağırlık. Özellikle tıka basa yenilen bir yemek sonrası ya da ağır ve yağlı gıdaların tüketilmesi sonucunda, yemekten sonra üzerinize bir ağırlık çöker ve işinize tektar konsantre olmanızı engeller. Öğle yemeğinden sonra çöken bu ağırlıkla başetmek oldukça zordur. Bazen gözkapaklarınızı dahi açamayacak kadar ağırlık hisseder, tekrar işinizin başına dönmekte zorlanırsınız.

Öğle yemeğinden sonra çöken ağırlıkla başetmenin en iyi yolu ağır ve yağlı yiyecekler ile çok yemek yemekten uzak durmaktır. Bunun dışında uzmanlar, öğle yemeğinden sonra on dakika uyumanın zihni tazelediğini, zindelik verdiğini belirtiyorlar. Aslında öğle yemeğinden sonra uyunacak 1 saatlik uykunun, kişiye güne yeni başlamışcasına enerji verdiğini ancak, vakit yoksa 10 dakika da olsa şekerleme yapmanın tekrar enerji toplamak için yeterli olacağını da sözlerine ekliyorlar.

Eğer öğle yemeğinden sonra üzerinize ağırlık çökmesinden ve enerjinizi kaybetmekten yakınıyorsanız, işte başetmenin diğer yolları…

Ara verin
Yemek yedikten sonra hemen bilgisayar başına dönmeyin. Etrafta biraz dolaşın ve mümkünse dışarıya çıkın. Biraz yeşillik görmek sizi rahatlatacaktır.

Yüzünüzü yıkayın
Uyanmanıza yardımcı olması ve sizi yenilemesi için yüzünüzü yıkamayı deneyebilirsiniz. Veya ıslak bir havlu ile boyun ve başınızı ıslatın.

Yeşil çay için
Kahveden daha az kafein içeren yeşil çay sağlıklı bir uyku açıcı olacaktır.

Sakız çiğneyin
Sakız çiğnemenin enerjinizi geri getireceğine inanmayabilirsiniz, ancak biz yine de denemenizi öneririz.

Şekerden uzak durun
Gün boyu şekerli gıdalar tüketirseniz uyku hali dayanılmaz olacaktır. Şekerden uzak durmaya çalışın.

Bol su için
Vücudunuzun en çok ihtiyaç duyduğu şey sudur. Su, sindirim sisteminizi düzenleyecek ve hücrelerin yenilenmesinde etkili olacaktır. Böylece bol su tüketerek uyku halinden kurtulabilirsiniz

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER