4.5 C
New York kenti
Çarşamba, Kasım 30, 2022

Mutluluk Formülleri

Mutluluk, herkesin sahip olmak istediği bir olgudur. Her insan hayatını mutlu olarak yaşamak ister. Ancak, yaşadığımız süre içerisinde her zaman mutluluğu yakalamak mümkün değil. İnsanoğlu doyumsuz bir varlıktır. İstekleri, hayattan beklentileri hiç bitmez. Kimi zaman beklentilere ulaşamamak sebebiyle, kimi zaman da çevresel etkenlerle yaşama sevincimizi kaybettiğimiz dönemler olur. Oysa, kısacık hayatta hiç bir şey üzülmeye, hayattan bezginlik duymaya değecek kadar kıymetli değildir.

Kendimizi bedbaht edecek sebepler aramak yerine hayatı yaşanılır ve çekilir hale getirmek elimizde. İmkanlarımızdan, sahip olduklarımızdan memnun olacak sebepler yaratarak mutlu olabiliriz. Mutluluk hiç bir zaman insana uzak bir kavram değildir.

Nasıl mutlu olunacağı konusunda uzmanların bazı önerileri var. Gelin bu önerileri birlikte inceleyelim.

*Sürekli başkalarını mutlu etmeye çalışan biriyseniz, kendiniz için değil başkaları için yaşayan birisiniz demektir. Başkalarını mutlu etmeye çalışırken kendinizi de dinlemeyi ihmal etmeyin. İçinizden geldiği gibi davranmayı öğrenmeniz mutlu olmanız katkıda bulunacaktır.

*Hareket etmek, spor yapmak insanı mutluluğa götüren en basit yöntemlerden bir tanesidir. Hareket halinde olmak vücuttaki toksinlerin ve kötü enerjinin atılmasına yardımcı olarak kişinin kendini yenilemesini, yeni umutlara açık olmasını sağlar.

*Sevdiğiniz ve yapmaktan hoşlandığınız, mutlu olduğunuz şeyleri yapmaya özen gösterin. İçinizden televizyon izlemek geçiyorsa izleyin, kitap okumak geçiyorsa okuyun. Gönlünün istediğini yapabilmek insana mutluluk verir.

*Ailenize zaman ayırın ve yakınlaşın. Gündelik koşuşturmanın arasında ailenizle birlikte olmak için kendinize zaman yaratın. Aile saadeti, kişinin mutlu olmasını sağlar.

*Müzik dinleyin. Müzik ruhun gıdasıdır. Müzik eşliğinde dans edin.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER