11 C
New York kenti
Cumartesi, Nisan 1, 2023

Mükemmel Göz Makyajı İçin 7 Öneri

goz_makyaj_onerileri-610x250İyi bir makyajın en önemli ayrıntısı göz makyajıdır. Göz makyajı, gözlerin güzelliğini ve bakışların anlamını ortaya çıkararak, yüz güzelliğini tamamlaması açısından büyük önem taşır. Bu nedenle, makyaj yaparken, göz makyajına ve göz makyajındaki ayrıntılara çok dikkat etmek gerekir. Zaten makyaj uzmanlarının, makyajda gösterdikleri başarının altında da göz makyajında göstermiş oldukları başarı yatar.

Bakışlarınıza anlam katacak ve gözlerinizi ön plana çıkararak, güzelliğinize zirve yaptıracak 7 önerimiz var…

1- Mücevher Tonları; Her zaman kullandığınız klasik tonlar yerine mücevher renk tonlarını kullanın. Derin maviler, amber ve zümrüt renk tonları, gözlerinize güçlü ve çekici bir ifade verirler.

Makyaj uygularken hatırlanması gereken en önemli şey; azın daha çok olduğudur. Güzelliğinizi renklerle kapatmayın, tersine ortaya çıkmasını sağlayın!

2- Metalik Etkisi; Metalik yumuşak göz farlarını sakın es geçmeyin. Gözleri aydınlatarak daha büyük görünmelerini sağlar. Öncesinde göz diplerinize eyeliner çekin ve etrafına açık renkli metalik bir far sürün. Bu kadar!

3- Tüm Yüze Tek Renk; Renklerle oynamak ilham verir; illüzyon, derinlik ve karışım öğrenirsiniz. Fakat bazen masum ve tekdüze bir güzellik isteriz. O zaman tek renk kullanın. Pembe bronz, şeftali, ya da soluk pembe renklerinden birini seçin. Gözleriniz, dudaklarınız ve yanaklarınız sadece bu renkten olsun! Hafifçe tabii…

4- Basamak Yöntemi; Gölgeli bir etki yaratmak için göz makyajınızı basamak basamak yapabilirsiniz. Örneğin mor rengi seçin. Buna 3 ton gerekecek. Gümüş veya çok hafif bir tonu tüm göz üzerine ve kaş kemiğine kadar hafifçe uygulayın. Mor tonu göz kapağınızın kıvrılan yerine sürün. Son olarak, en parlak rengi eyeliner çizgisinin üstüne uygulayın. Bunu, çok küçük ve ince bir fırça ile yapın. Hatta derin bir etki için fırçayı biraz ıslatabilirsiniz.

5- Ters Etki; Muhteşem bir göz makyajını bazen ters bir efektle de elde edebiliriz. Şöyle ki; parlak veya koyu bir renge dudaklarınızı boyayın. Ardından gözlerinize siyah rimel sürün. Bu şekilde yapılmış bir makyaj, bazen çok daha etkileyici olabilir!

6- Koyu Renk Cesaret İster; Natürel göz farları iyidir, hoştur ama ya gündüz “smoky” göz makyajı yapmak istersek? Olamaz mı? Kesinlikle olur! Dumanlı göz makyajı gece yapılır diye bir kural yok. Burada dikkat etmeniz gereken; gözleri dengelemek için dudakları çıplak bırakmanız. Asla renkli bir ruj ya da parlatıcı sürmeyin.

7- Farınızın Giysilerinizle Aynı Renk Olmamasına Özen Gösterin; Giysilerimizle aynı renk makyaj yaptığımız günler çoktan sona erdi! Bu, muhteşem bir göz makyajının da en ince anahtar fikri aslında.

Örneğin, siyah giyiyorsanız gri far; mor giydiyseniz, leylak rengi far sürün. Ne tamamen zıt, ne de giysilerinizle aynı renk far kullanın. Böylece 80′lerden fırlamış gibi gözükmezsiniz, tabii istemiyorsanız!

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER