2.8 C
New York kenti
Salı, Mart 21, 2023

Mesleklere Göre İlişki Tercihleri

Uzmanlar ilişki süresini ve ilişkiye bakış açısını mesleklerin ve kariyerin belirlediğini iddia ediyorlar. İlişkinin uzun ya da kısa sürmesinin temelinde kişilerin ait oldukları meslek grubu yatıyor. Bazı meslekler kısa süreli, bazı meslekler uzun süreli ya da duygu yerine seks ağırlıklı ilişkilerden hoşlanıyorlar. Örneğin, eczacılar ilişkilerinde aşkı ararken, oyuncular ilişkiye seks gözüyle bakıyor.

Tabi bu iddialar rastgele ortaya atılmış, laf olsun diye yazılmış çizilmiş iddialar değil. Çeşitli meslek gruplarının katılımıyla yürütülen bir araştırma sonucunu yansıtıyor. Ancak uzmanlar, meslek gruplarının ilişkiye farklı bakış açılarının nereden kaynaklandığının sebebine ulaşamadıklarını da belirtiyorlar.

Daily Mail’de yer alan araştırma aslında bir akıllı telefon uygulamasıyla gerçekleştirildi 33 binden fazla kullanıcısı olan uygulamada yaşları 18 ile 60 arasında değişen kullanıcılar var. Kullanıcıların ilişki tercihlerinin, mesleki bilgilerinin de yer aldığı sitede hangi sektörden çalışanların nasıl ilişkiler aradığı ayırt edilebiliyor.

Psikologlar ve hemşireler ciddi, uzun süreli ilişkiler isterken, oyuncular ve mühendisler kısa bir romantik maceradan daha fazlasını aramıyorlar.

Eczacılar, tasarımcılar ve yazılımcılar da uzun süreli ilişkilerden yana beklenti içinde olanlar. Doktorlar ve avukatlar ise genellikle arkadaşlık arıyorlar.

İşte ilişki beklentilerine göre meslekler…

Sadece seks arayanların başında tahmin edilebileceği gibi oyuncular ve sanat dünyasındakiler geliyor.

Seks arayan bir diğer meslek grubu ise ilginç bir şekilde mühendisler. Mühendislerin çoğu en fazla tek gecelik romantizm beklentisi içinde.

GÜNÜBİRLİK İLİŞKİ

En çok günübirlik ilişki arayanların başında ise medya çalışanları geliyor.

Gazeteciler, halkla ilişkilerciler, reklamcılar gecelik, kısa süreli ilişkilerden hoşlanıyor.

Polisler, öğretmenler, bilim insanları ve müzisyenler de kendilerini fazla bağlayacak ilişkilerden hoşlanmıyor.

Avukatlar romantik ilişkilerden ziyade arkadaşlığa önem veriyor.

ARKADAŞLIK ARAYANLAR

Doktorlar

Uzun süreli ve düzenli bir ilişki isteyenler ise eczacılar, tasarımcılar, psikologlar, yazılımcılar, muhasebeciler ve hemşireler.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER