19.6 C
New York kenti
Pazar, Haziran 4, 2023

Mesane Taşları İçin Bitkisel Öneriler

23435420Mesane taşları çeşitli sebeplerle idrar yolları ile idrar torbasında oluşur. Bazen de hiç bir sebebe dayanmaksızın kişinin bünyesi tarafından üretilir. Her ne sebepten oluşursa oluşsun, mesane taşları oldukça rahatsızlık veren bir durumdur. Taşlar yer değiştirmeye başladığı taktirde şiddetli sancılara sebep olur. Aşağıda önereceğimiz bitkisel karışımlar özellikle bu sancılara iyi gelecektir.

*Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı çıban otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı sinir otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülüp içilir. Günde 3 kere tekrarlanmalıdır.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı kişniş katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Yarım litre ılık suyun içine ince kıyılmış İki iri baş kuru soğan katılıp sekiz saat bekletildikten sonra süzülüp günde üç öğün üç kamına birer kahve fincanı içilir.

* Bir litre suyun içine yıkanıp temizlenmiş ve ince ince kıyılmış bir avuç maydanoz atılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı kekik katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Birbuçuk litre suyun içine ikişer çorba kaşığı muşmula çekirdeği ve bakla kurusu katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek günde üç öğün birer su bardağı içilir.

* Bir litre suyun içine iki çorba kaşığı böğürtlen kökü katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı ayrık kökü katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde iki kez, sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.

* Bir litre suyun içine yıkanıp temizlenmiş ve ince ince kıyılmış bir avuç ceviz yaprağı atılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir kahve fincanı enginar yaprağı katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek sabahları kahvaltıdan önce bir su bardağı içilir.

* Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir kahve fincanı dişbudak yaprağı katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek sabahlan kahvaltıdan önce bir su bardağı içilir.

* Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir kahve fincanı ak kavak yaprağı katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir kahve fincanı söğüt yaprağı katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek günde üç öğün birer çay bardağı içilir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çav kaşığı öküzgözü katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir miktar suyun içinde pırasa kaynatılıp günde bir bardak suyu soğuk olarak içilir.

* Bir litre suyun içine bir kahve fincanı bakla çiçeği ve iki tutam mısır püskülü katılıp kaynatıldıktan sonra süzülerek sabahlan kahvaltıdan önce bir su bardağı içilir.

* Bir litre suyun içine ince kıyılmış yarım kahve fincanı patlıcan yaprağı katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı çoban çantası katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı ısırgan otu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir litre suyun içine ince kıyılmış üç adet şalgam katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir litre suyun içine bir avuç ince kıyılmış çuha çiçeği kökü katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde iki kez, birer çay bardağı, bir tatlı kaşığı süzme bal ilavesiyle içilir.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER