11 C
New York kenti
Cumartesi, Nisan 1, 2023

Mastopexy Yöntemiyle Göğüs Dikleştirme

Mastopexy, sarkan göğüsleri dikleştirme amaçlı kullanılan bir estetik cerrahi yöntemi. Mastopexy yönteminin en avantajlı yanı da uygulandıktan sonra uzun süre kullanılabilmesi…

Sık kilo alıp verme, doğum..vs sebeplerle göğüs derisi elastikiyetini kaybeder ve göğüslerde sarkmalar oluşur. Estetik görünümü bozan göğüs sarkmaları bir çok genç kadın için bir estetik sorun oluşturduğundan, estetik cerrahinin göğüs dikleştirme nimetlerinden faydalananların sayısı az değildir.

Göğüs dikleştirme operasyonları kadınlar için büyük önem taşır. Göğüs sarkması özellikle genç yaştaki hanımlarda şekil bozukluğu olarak nitelendirildiğinden estetik görünüm kaygısına sebep olmakta ve başta özgüven kaybı olmak üzere çeşitli psikolojik sorunları da beraberinde getirmektedir. Bu nedenle göğüs dikleştirme işlemleri kadınların özgüvenini geri kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Göğüs dikleştirme operasyonlarında son yıllarda en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesi de mastopexy yöntemidir. Mastopexy yöntemiyle sarkan göğüslerdeki fazla deriler, cerrahi işlemle alınarak göğüsler uzun süreliğine dikleştirilir.

Göğüs Dikleştirme Operasyonu Kimlere Uygulanabilir?

Mastopexy için en uygun adaylar sağlıklı, duygusal olarak işleme hazır ve bu ameliyatla yapılabilecekler konusunda gerçekçi düşünceye sahip kadınlardır. Genellikle en iyi sonuçlar, küçük ve sarkık göğüslere sahip kadınlarda elde edilir. Her boydaki göğüs kaldırılabilir, ama elde edilen sonuçlar ağır göğüslerde kalıcı olmayabilir. Birçok kadın Mastopexy işlemini gebelik veya emzirme sonrası talep eder. Yeni bir gebelik düşünülmesi durumunda işlemin ertelenmesi gerekir. Mastopexy gebelik ve emzirmeye engel değildir, ancak işlem sonrası gebeliklerde göğüsler eski haline döneceği için operasyonu geçersiz kılar. Yerçekimi, hamilelik, yaşlılık ve kilo değişiklikleri yeni sarkmalara neden olabilir. Bu işlem, meme protezi ile birlikte yapıldığında sonuç kalıcı olacaktır.

Operasyonun Yan Etkileri Var mıdır?

Uzmanlar, tüm meme operasyonlarında mutlaka iz kaldığını belirtiyorlar. Ancak bu izlerin görünmemesi için, sütyen ve bikini altında kalacak şekilde ayarlandığını da belirtiyorlar. Meme dikleştirme işlemi basit bir cerrahi operasyon olmadığı için, cerrahi operasyonun muhakkak uzman bir doktor tarafından yapılmasının tercih edilmesi çok önemli. Çünkü, herkeste olmasa da yan etki veya anestezi reaksiyonları oluşabiliyor.

Mastopexy ameliyatı sonrasında seyrek de olsa kanama, enfeksiyon ve meme başında kalıcı his kaybı görülebilir. İşlem sonrası 1 haftalık antibiyotik tedavisi ile 1 aylık şişlik azaltıcı ilaç tedavisi uygulanır. Kişinin sarkık göğüslerinden kurtularak kendine olan güvenini artıran bu yöntemin güncel maliyeti ise, yaklaşık 8 ila 12 bin TL arasında değişir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER