3.4 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 20, 2023

Maskara Kullanırken Bu Hataları Yapmayın

rimel-600x543Kusursuz bir göz makyajının olmazsa olmazlarından biri de maskaradır. Maskara, kirpikleri dolgunlaştırarak gözleri ön plana çıkarması bakımından çok önemlidir.

İstenilen sonucun alınabilmesi ve gözlerdeki güzelliğin dışa yansıtılması açısından, maskara kullanımının çok iyi bilinmesi gerekir. Bu nedenle öncelikle  maskaranın, renk seçimi daha sonra da kirpiklerde kullanım şekli çok önemlidir. Eğer renk doğru seçilmez ya da maskara kullanımı hatalı olursa renklerin birbirine karıştığı bir makyaj hatası ortaya çıkar ki bu da komik bir görünüme neden olur.

Maskara, doğru kullanıldığı taktirde, gözlerinizin maskarasız haliyle maskara kullanıldıktan sonraki hali arasında dağlar kadar fark olur. Kirpiklerin gözlere yansıyan bu farkını yaratmak da, maskarayı doğru kullanmaktan geçer.

Makalemizde, maskara kullanırken yapılan hatalardan bahsetmek istiyoruz. Makyajınıza ve güzelliğinize düşkünseniz, bu küçük ayrıntıların işinize yarayacağını düşünüyoruz. İşte maskara kullanırken yapılan hatalar…

– Makyaj uzmanları maskaranın bir ya da iki kat sürülmesini öneriyorlar. Maskaranın iki kattan fazla sürülmesini, kirpiklere çamura batırılmış bir görünüm kazandıracağından kat kat sürülmesini bir makyaj felaketi olarak yorumluyorlar. Kirpikleri daha dolgun ve daha uzun gösterme telaşıyla yapılan bu hatanın makyajı kusurlu hale getirdiği konusunda da uyarıyorlar.

– Maskara kullanırken fırçanın daldırıp daldırıp çıkarılmasının iyi kullanıma bir katkısı olmaz. Bilakis, içine hava gireceğinden maskaranın kurumasına ya da daha çabuk bozulmasına sebep olur.

– Eğer maskarayla birlikte kirpik kıvırıcı kullanıyorsanız mutlaka temiz kirpiklerinize kullanmaya özen göstermelisiniz. Maskara sürdükten sonra kıvırıcı kullanmak, sürdüğünüz maskarayı zedeleyebilir.

– Maskara sürerken yapılacak en büyük hata, maskarayı sürmeye uçlardan başlamak. Bu, kirpiklerinizin kısa görünmesine neden olur. Eğer uzun ve dolgun görünsün istiyorsanız, maskarayı kirpik köklerinden başlayarak uca doğru sürmelisiniz.

– Maskarayı nazikçe değil de gereğinden fazla kuvvet uygulayarak sürmeniz, göz kapağınızın iç tarafında istenmeyen maskara izlerine yol açacaktır. Bu yüzden ya uygulama esnasında daha özenli davranmaya çalışın ya da bulaşan fazla boyaları kulak çubuğu yardımıyla temizleyin.

– Alış tarihini bile hatırlamadığınız maskarayı kullanmaktan sakının. Alıp da hiç kullanmamış ya da ara ara çok az kullanmış olmanız sonucu değiştirmez. Fırçayı maskaradan çıkarıp yerine tekrar yerleştirirken alınan havayla birlikte gözünüze zarar verecek bakteriler üremiştir bile. Bu tür eski tarihli maskaraları kullanmaktan vazgeçin ve çöpe atın.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER