3.4 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 20, 2023

Manikürlü Tırnaklar İçin Bakım Önerileri

tirnak-bakimiManikür ve pedikür, bakımlı kadınların önem verdiği güzellik ayrıntılarındandır. Bu nedenle bakımlı olmayı seven bir çok kadın, periyodik olarak manikür ve pedikür yaptırırlar. Manikür ve pedikür, bakımlı görünen el ve ayaklara sahip olabilmek için çok önemlidir.

Bakımlı eller dış güzelliği tamamlayan en önemli unsurlardandır. Bu nedenle manikür kadar, manikür yapılmış tırnakların bakımı ve oje kullanımı da çok önemlidir. Kullanılan ojelerin mutlaka giyilen kıyafet ile uyumlu ve gidilecek ortama uygun olması gerekmektedir. Ayrıca tırnaklarda son dönem demode olmuş trendlerin kullanılmamasına özen göstermek de ayrı bir konu.

Uzmanlar, manikür yapılan tırnakların; pırıltılı, pastel ve neon ojelerle renklendirilmesini öneriyorlar. Fransız manikürünün artık modasının geçtiğini ve çok zorunlu olmadıkça kullanılmaması gerektiğini belirtiyorlar. Eğer kullanılması gerekiyorsa, Fransız manikürünün çok kısa tırnaklara uygulanmasını tavsiye ediyorlar.

Pırıltılı Ojelerle Sihirli Dokunuşlar

Pırıltılar sadece tatil günlerinde kullanılır diye bir kural yok değil mi? O zaman bir pastel renk seçin ve üzerinde altın veya gümüş pırıltılarla gösteriş ekleyin. Bir sonraki adım ise, çok abartılı olmayan kıyafetler seçmek olmalıdır. Tırnaklarınızı gölgede bırakmayın.

Eğer her tırnakta pırıltının çok abartılı olduğunu düşünürseniz, tek bir yüzük parmağı veya işaret parmağı üzerinde de çalışabilirsiniz. Uzmanlar, tırnak süsleme konusunda yakınlarınızın fikrini almayı da ihmal etmemenizi öneriyor.

Neon Ojeleri, Beyaz Giysilerle Tamamlayın!

Geçen yıl başlayan neon modası, gücünü eksiltmeden devam ettiriyor. En sevdiğiniz neon rengi seçin ve manikürünüzü bu renkle yaptırın. En etkili görünümü yaratmak için, beyaz bir kıyafetle giymek iyi bir seçim olacaktır.

Eğer farklı bir etki yaratmak istiyorsanız, neon renklerin üstünde beyazla vitray deseni oluşturacak biçimde çatlatma çalışmaları yapabilirsiniz. İsterseniz sonra her bir alanı farklı bir neon renge boyayarak değişik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Maceracılara Uygun Pastel 5’lisi

Eğer içinizde maceraperest bir kadın taşıyorsanız, pastel renklerle de çılgınlık yapabilirsiniz. Her tırnağı farklı bir pastel renge boyayarak, değişik bir görüntü yaratabilirsiniz. Ancak bunu yaptığınızda kıyafetinizin tek renk olmasına özen gösterin. Yoksa çok komik görünecektir.

Bu renkleri kullanırken, kendi içinde uyumlu olmasını sağlayın. Şeftali, pembe, turuncu, mavi ve uçuk yeşil…

Uzmanlar, bu 5 rengi birbiri ile uyumlu olduğu için birarada kullanabileceğinizi söylüyor. Elbette hepsinin pastel olacağını söylemeye gerek yok.

Dondurma Renkleri Kıyafetinize Göre Seçin!

Şeftali, lavanta, nane yeşili ve bebek mavisi, son dönemin moda oje renkleri. Giysilerinize uyum sağlayacak, tırnaklarınızda kötü durmayacaktır.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER