10.2 C
New York kenti
Perşembe, Mart 23, 2023

Makyajlı Uyuyan Kadınlar Dikkat

makyajli_uyuyanlar_dikkat_h3402Makyaj yapmak, kadınların günlük hayatının bir parçasıdır. Böyle olması da çok normaldir. Çünkü makyaj yapmak, kadının hem kendini iyi hissetmesini, hem bakımlı durmasını sağlar ve hem de kendine olan saygısını gösterir. Ancak makyaj yapmak kadar, gece uyumadan önce makyaj malzemelerinin ciltten arındırılması çok önemlidir.

Makyaj yaparken kullanılan malzemeler, kimyasal içerikleri sebebiyle hem cilde zarar vererek yıpranmasına neden oluyorlar, hem de uyku kalitesini düşürüp, rahat ve sağlıklı bir uyku uyunmasını önlüyorlar. Bu konuda İngiliz Bilim adamlarının yaptıkları bir araştırma sonucundan bahsetmek istiyoruz.

İngiliz Bilim adamları, yaptıkları araştırma sonucunda, gece cildinde kozmetik kalıntılaryla uyuyan kadınların 10 yaş daha erken yaşlandığını ortaya çıkardı. Uzmanlar, makyaj kalıntılarının ciltteki gözenekleri tıkayarak, cildin olduğundan daha erken yaşlanmaya yol açtığını belirttiler.

İngiltere’deki kamuoyu araştırmasında, kadınların güzellikleri uğruna sağlıklarını hiçe saydıkları belirlendi.

Anket, Ergoflex şirketinden Jed MacEwan tarafından düzenlendi. Jed MacEwan, “Daily Mail” gazetesine, bin 500 kadının dörtte birinin, sağlığını umursamayarak yatarken makyajını temizlemediğini söylediğini belirtti.

Jed MacEwan, bu kadınların yüzde 95’inin bunu eşlerinden saklamayı tercih ettiğini, yarısının ise makyajı temizlediği yönünde yalan söyleğini vurguladı.

ERKEKLER FARKI ANLAYAMIYOR
En şaşırtıcı sonucun ise kadınların yarısından fazlasının uyku kalitesinin etkilendiğini söylese de güzelliğinden ödün vermemesi olduğunu ifade eden MacEwan, sabahları erkeklerin neredeyse hiçbirinin doğal ve makyajlı görünüm arasındaki farkı anlayamadığına dikkati çekti.

MacEwan, kadınlara sağlıklarına önem vermesi, makyajını çıkarması ve iyi uyuması tavsiyesinde bulundu.
AA

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER