10.2 C
New York kenti
Salı, Mart 21, 2023

Makyaj Teknikleriyle Daha Dolgun Dudaklar

En_güzel_el_ve dudaklarDolgun dudaklara sahip olmak her kadının hayalidir. Dolgun dudaklar, kadının dişiliğini ve güzelliğini ortaya çıkarır. Bu nedenle, kadınlar dolgun dudaklara sahip olmak için çırpınırlar, bazı estetik müdahalelere bile katlanırlar. Estetik cerrahi ya da çeşitli dolgu yöntemleriyle dudaklarını dolgunlaştıran kadınların sayısı az değildir.

Oysa bıçak altına yatmadan ya da çeşitli dolgu yöntemleri kullanmadan da dolgun dudaklara sahip olmak mümkün. Bazı makyaj hileleri ile ince görünümlü dudakları dolgun dudaklara dönüştürebilirsiniz. Hem maliyetsiz hem de canınız yanmadan dolgun görünümlü, çekici dudaklara sahip olabilirsiniz. Dudaklarınıza kullanacağınız ruju sürerken bazı makyaj tekniklerini kullanmanız yeterli.

Makyaj Teknikleriyle Daha Dolgun Dudaklar

Dudağınızda kullanacağınız rujun yağlı olmamasına dikkat ederek mat görünümlü bir ruj tercih etmelisiniz. Ayrıca rujunuzla aynı renkte olan ve ince, sivri uçlu bir dudak kalemine ihtiyacınız olacak.

Dudaklarınızın dış kısmına ve etrafına dudak kaleminizle kalın olmayan ince bir çizgi çekin. Alt ve üst dudağınızın uçlarını birleştirmemeye özen gösterin, yoksa ağzını hareket ettirdikçe bu kısımdaki ruj dağılabilir.

Alt dudağınızı kalemle çizerken dudağınızın ortasına çok fazla kavis yapmayın, daha düz bir çizgi çekin. Daha sonra ruj ile çektiğiniz kalemin içini doldurun.

Alt dudağınızın ortasına gelen kısma rujunuzun renginde, bir ton açık bir başka ruj ile dikey gölge yapın.

Rujun üzerine ince bir katman parlatıcı sürerek dolgun ve seksi dudaklara kavuşun.

Dudakları Olduğundan Daha Dolgu ve Kalın Gösterme Teknikleri

– Dudak bakını yapmazsanız dudaklarının ince görünür. Çatlak ,cansız ve kuru dudaklar olduğundan ince görünür.

–  Koyu tonda dudak rujları yerine canlı ve parlak renkleri kullanın. Bu sayede dudaklarınız daha dolgun görünecektir

– Dudak çizgileri kapatıcı makyaj ürünleri ile kapatıldıktan sonra dilerseniz kalemle dilerseniz rujla daha geniş bir alana sürerek dolgun dudaklar elde edebilirsiniz.

– Piyasada satılan dudakları dolgun gösteren rujlar mevcut bunlardan kullanarark daha dolgun görünümlü bir dudağa sahip olabilirsiniz.

– Dudak renginizle uyumlu bir dudakl kalemi seçerek dudak çizgilerini biraz yukarı ve aşağı doğru kaydırarak dudaklarınızı daha kalın hale getirebilirsiniz.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER