10.2 C
New York kenti
Perşembe, Mart 23, 2023

Makyaj Malzemelerinizi Atmadan Önce Okuyun

Kırılmaları, şişe kapaklarının açılmaması, kurumuş olmaları ya da tüpteki malzemelerin tükenmiş olması sebebiyle makyaj malzemeleri hanımlar tarafından çöpe atılır. Oysa küçük çabalarla onları kullanmanız mümkün olacaktır. Eğer iktisatlı davranılmak isteniyorsa atmayı düşündüğünüz makyaj malzemelerinizi kullanmaya devam edebilmeniz için önerilemiz var. Bu yüzden makyaj malzemelerinizi atmaya karar vermeden önce önerilerimizi gözden geçirmenizde fayda vardır.


– Rimel fırçanızda kuruma ve sertleşme varsa, kalıntılar birikiyorsa sakın suda yıkayarak temizlemeye kalkışmayın. Fırçanın ıslanması bakteri oluşumuna davetiye çıkarır ve gözlerinize zarar verebilir. Rimel fırçanıza bir miktar vazelin sürerek temizleyebilirsiniz.

– Oje sürmeniz gerekiyor ve oje şişenizin kapağı yapıştığı için açamıyorsanız ne şişeyle savaşmanıza ne de açamıyorum diye atmanıza gerek yok. Kapağın etrafına bir miktar vazelin sürmeniz şişeyi kolayca açmanıza yardımcı olacaktır. Tekrar açmak istediğinizde aynı durumu yaşamamak için kapak etrafına vazelin sürerek kapatırsanız yapışmasını engellemiş olursunuz.

– Ojeniz şişe içinde katılaşmış ve sürülmez hale gelmişse yine atmanıza gerek yok. Bir miktar aseton döküp karıştırarak ojenizi eski haline getirebilirsiniz.

– Çoğu zaman dudak kalemleri, ucunu açmaya çalıştığınızda sürekli kırılırlar. Bu da size pahalıya patlayabilir. Ucunun kırılmasını önlemek için bir müddet buzdolabından bekletirseniz ucu açılırken kırılmaz.

– Makyaj yaparken fondöteniniz bittiyse ve sizin bir miktara daha ihtiyacınız varsa, uzun bir kulak çubuğu kullanarak şişenin dibindeki kalıntıdan yetecek kadar fondöten çıkarabilirsiniz. İşiniz bittiğinde şişenin ağzını kapatarak ters çevirirseniz daha sonra bir kaç kez daha kullanacak kadar fondöten birikecektir. Böylece şişenin tamamını kullanmış olacaksınız.

– Aynı şekilde tüpteki jel allık ya da nemlendiriciniz bitmişse  hemen atmayın. Tüpü ortadan keserek ihtiyacınız kadar kullanabilirsiniz. Geriye ürün arttıysa bir cam kabın içine koyup daha sonra kullanmak üzere kaldırabilirsiniz.

– Cildiniz fazla yağlıysa ve zamanla cildinizdeki yağlar allığa bulaşmışsa yüzünüzde normal olmayan parlamalar oluşmasına sebep olur. Bu durumda temiz bir bıçak alarak allığın en üst yüzeyini yatay biçimde temizleyin. Alttan çıkan kısım daha taze ve temiz olacaktır.

– Eğer kullandığınız sırada rujunuz ordatan ikiye kırılırsa atmanıza gerek yok. İki parçayı birleştirip ortasına bir kaç saniye kadar mum alevi tutun. Daha sonra ruju bir tabağa koyarak sertleşene kadar buzlukta bekletin.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER