10.2 C
New York kenti
Salı, Mart 21, 2023

Limonlu Güzellik Önerileri

blue-nail-Limon, genel sağlık üzerindeki olumlu etkisinin yanında, cilt sağlığı ve güzelliği açısından da çok faydalı bir meyvedir. Her evde bulunabilecek türden bir besin maddesi olduğundan, özellikle cilt bakımında hem hayatımıza kolaylıklar katıyor hem de cilt güzelliğinde süper sonuçlar alınmasını sağlıyor. Bir şekilde limonu cilt bakımında kullanmayanınız yoktur. Muhakkak herkes kullanmıştır.

Biz de bu makalemizde, limon ile yaptığnız cilt bakımınıza yeni bilgiler ekleyerek, hayatınızı kolaylaştıracak tariflere katkıda bulunmak istedik.

İşte limon ile elde edebileceğiniz güzellik mucizeleri…

–  Ev işleri, çevresel faktörler ve stres sebebi ile tırnak uzaması gerileyebilir. Tırnaklarınızı bir türlü uzatamıyorsanız, basit bir yöntemle istediğiniz şekilde uzamalarını sağlayabilirsiniz. 1 tatlı kaşığı limon suyu, bir çorba kaşığı tuz, bir çay kaşığı zeytinyağı ve bir tatlı kaşığı sirkeyi bir kapta birleştirerek, ellerinizi tutabildiğniz kadar bu karışımın içinde bekletin. Günde bir defa uygulayacağınız bu yöntemle, tırnaklarınız kendine gelecek, beslenecek, güçlenecek ve uzamaya başlayacaktır. Ayrıca badem yağı ile limon suyunu karıştırıp tırnaklarınızı ovabilirsiniz.

Ayrıca bu uygulamaları malzemeleri birer kaşık artırıp, ayak tırnaklarınızda da kullanabilirsiniz.

– Limonun içeriğinde bulunan sitrik asit, koltuk altında terin oluşturacağı kötü kokuları yok etmek için birebirdir. Çünkü sitrik asit sayesinde kötü kokuya sebep olan bakteriler ölür. Bu nedenle deodorant bulamadığınız zamanlarda koltuk altlarınıza limon suyu sürmeniz sizi bu kötü kokudan kurtaracaktır.

– Hamilelik, güneş ya da sivilce sonucu yer edinen lekeler, hanımların en büyük cilt sorunlarındandır. Eğer sizin yüzünüzde de bu lekelerden varsa limon suyundan faydalanarak mücadele edebilirsiniz. Günde bir kez limon suyuna batırılmış pamuk ile lekeleri silerseniz, bir süre sonra lekelerin renginde gözle görülür bir şekilde açılma olduğunu görebilirsiniz.

– Cilt bakımında doğallıktan yana olan hanımlar bu peelingi çok sevecekler. Çünkü, limon suyu ile tuz birleştirilip cilde uygulandığında muhteşem bir peeling etkisi yaratıyor. Bu yöntemle cildinizi ölü derilerden arındırarak pırıl pırıl olmasını sağlayabilirsiniz.

– Limon suyu, normalde ciltte kepek oluşumunu önlemez. Ancak saç derinizde oluşmuş kepekleri arındırmak için kullanabileceğiniz en doğru doğal bakım limonla yapılır. Saçlı deriye masaj yaparak limon suyu sürüp on dakika beklettikten sonra şampuanla yıkarsanız kepeklerden arındığını göreceksiniz.

– Sprey, köpük, jöle gibi saç şekillendirici ürünler saçlarınızda kalıntılar oluşturur. Saçlarınızı bu kalıntılardan arındırmak için yine limon suyundan faydalanmanız mümkün. Suyla karıştırdığınız limon suyunu saçlarınıza iyice yedirerek bir dakika bekletip, durularsanız  saçlarınızı  bu kalıntılardan arındırmış olursunuz.

– Özellikle koyu renkli ojeler zamanla tırnaklarınızı yıpratarak renk değişikliğine neden olur. Tırnaklarınızda sararmalar oluşabilir. Tırnaklarınızı kötü görünümlü bu renk değişikliklerinden kurtararak gerçek rengine kavuşturmak için limon suyunu kullanabilirsiniz. Bunun için tırnaklarınızı, limon suyu doldurduğunuz bir kap içerisinde bir kaç dakika bekletip yıkamanız yeterli. Tırnaklarınız eski sağlıklı görünümüne kavuşacaktır.

– Limonun saç rengi açma özelliğinden bir çoğunuz mutlaka faydalanmıştır. Çünkü bilindik bir yöntemdir. Bilmeyenler için bilgi tazeleyelim o halde. Saçlarınıza limon suyu sürerek güneşe çıkarsanız, saçlarınızı doğal gölgelere kavuşturmuş olursunuz.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER