6.8 C
New York kenti
Çarşamba, Mart 29, 2023

Kusursuz Kaşlar, Dolgun Kirpikler İçin Öneriler

nasminkane-ociKaşlar, göze anlam katan, kadın güzelliğini bütünleştiren en önemli unsurlardandır. Bu yüzden kaşların bakımı ve şeklinin yüz ile göz yapısına uygun olması çok önemlidir. Kaşlar alınırken yapılan küçük hatalar bile çoğu zaman yüz ifadesini değiştirerek güzelliğe gölge düşürmektedir.

Kusursuz bir güzellik isteniyorsa, yüzdeki diğer güzellik unsurları gibi kaşlara da dikkat etmek gerekir. Bunun için de güzellik salonlarından faydalanmak en doğrusu olsa da herkesin maddi imkanları yeterli olmayabilir. Evde kaş bakımı yapacak olanların, kusursuz kaşlara nasıl sahip olunacağının püf noktalarını öğrenmeleri gerekir.

”Ben evde kendim halledebilirim” diyenler için, kaş biçimiyle ilgili tüyoları uzmanından portala taşıdık. İşte makyaj sanatçısı Serkan Parmaksızoğlu’nun kusursuz kaşlar için önerileri.

“Elinize bir kalem alın burnunuzun kenarıyla kazayağı bölgesi dediğimiz gözün dış bitiş noktasına paralel gelecek şekilde ortalama kırk beş derece açıyla tutun.

Kaşınızın bitmesi gereken yer kalemin kaşınıza denk geldiği noktadır.

Kalemi burnunuzun kenarına ve göz pınarına denk gelecek şekilde dik tuttuğunuzda kalemin kaşınıza gelen kısmı kaşınızın başlaması gereken yeri size gösterecek.”

Dolgun Kirpikler

Serkan Parmaksızoğlu, göz güzelliğinin bir başka tamamlayıcısı olan kirpiklerin, dolgun görünmesinin önemine değinerek, takma kirpikler ile ilgili olarak şunları söyledi;

“Bence takma kirpikler mevsimsel olarak zamansız ama takma kirpiklerle bakışlara ifade katmaksa, bunu zamanda yolculuk yaptıran bir detay olarak nitelendirebiliriz.”

Ellilerin cazibeli ya da yetmişlerin sempatik ifadesini takma kirpik ve eyeliner kullanarak yüzünüze taşımak çok kolay.”

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER