2.8 C
New York kenti
Salı, Mart 21, 2023

Kovulacağınızı Gösteren 5 İşaret

İş hayatında başarı, terfi gibi olumlu ve sevindirici olayların yanı sıra, işten çıkarılma gibi tatsız durumlar da yaşanabilir. Ama nedense, işten çıkarılacağınıza karar verilir verilmez, hemen çağrılıp bu karar size tebliğ edilmez. Çıkarılmaya giden normal süreç işler. Bu süreçte yaşadıklarınızdan iş yerinizde sonunuzun geldiğini anlayabilirsiniz.

İş yerinde çevrenizdeki olağanüstü değişmelerden, iş arkadaşlarınızın hal ve hareketlerinden sonun başladığını anlamamak mümkün değil. Çünkü bu davranışlar size işten çıkarılacağınızın işaretlerini verir.

İşten kovulacağınızın o beş işaretini yazımıza almaya karar verdik. Böyle bir durum yaşamanızı temenni etmeyiz ama yine de aklınızda bulunsun. İşte o beş işaret;

1- Önceden, etrafta olup bitenler ilk size gelirken, son zamanlarda yanlarına yaklaştığınızda ekip hemen dağılıyor mu? Bu çok kötü bir dürüm. Çünkü ekipten dışlanmak, hakkınızda bilmediğiniz şeyler konuşulduğunu ve işten çıkarılmak üzere olduğunuzu gösterir.

2- Sevgiliniz ya da kardeşiniz aklınızdan her geçeni söylemenize katlanabilirler. Ancak, iş yerinde tavırlarınıza ve ağzınızdan çıkana dikkat etmeniz gerekir. En yakın arkadaşınız bile sizinle ilglenmiyor ve size kayıtsız davranıyorsa yolunda gitmeyen bir şeyler var demektir. En kısa zamanda kendinize çeki düzen vermelisiniz.

3- Müdürünüz sık sık tatile çıkmanızı mı öneriyor? Bu onun, sizin yıl boyunca çok çalışarak yorulduğunuzu düşünmesinden değildir. İşten ayrılırken içeride izninizin kalmasını istemediğinden, sizi uygun bir şekilde izinlerinizi kullanmaya yönlendiriyor olabilir.

4- Hepimiz insanız ve çalışırken iş hataları yapabiliriz. Ancak işyerleri yapılan büyük hataları kaldırmaz ve böyle bir eleman çalıştırmak istemez. Eğer işiniz konusunda büyük bir hata yaptıysanız kendinize yeni bir iş arasanız çok iyi olur.

5- Bazıları iş hayatında her zaman bir adım öndedir. Siz ne kadar süre boyunca o projede çalışırsanız çalışın, daha fazla ücretle alınan ve işinin ehli olduğu düşünülen yeni iş arkadaşınızın gölgesinde kalacaksınız. Sizin aylarca uğraştığınız projeye burun kıvırdığında tüm çalışmalarınız çöpe gidebilir. Adımlarınıza dikkat edin. Ya batacak ya da çıkacaksınız. Muhtemelen ortası olmayacak!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version