2.2 C
New York kenti
Salı, Kasım 29, 2022

Kış Aylarında Dudak Bakımı

Dudak derisi diğer bölgelerdeki deriden farklıdır. Dayanıksız,hassas ve ince bir yapıya sahiptir. Bu yüzden özel bir ilgiye ve bakıma ihtiyacı vardır.

Özellikle kış aylarında soğuk havaya dayanıksızdır.Yapısında barındırdığı ölü hücreler kabuklaşmalarla ortaya çıkar.Mutlaka düzenli olarak bakım yapmak gerekir.Haftada en az iki kez yumuşak bir diş fırçasıyla nazik ve dairesel hareketle dudakları fırçalamak ölü hücrelerin kabuklaşmasını ve dudakta birikmesini önleyecektir.

Soğuk havalarda dudak çevresindeki ince çizgilerin oluşması hızlanır.Bu nedenle dudak çevresini güçlendirici,besleyici kremlerle desteklemek gerekir.Bu kremler nemlendiricilere göre daha fazla yağ içerdiklerinden gündüz kullanımına pek uygun değildirler.

Kış aylarında dudakları canlandırmanın bir başka yolu da yatmadan önce meyve kabuklarıyla ovmak ve masaj yapmaktır.Bu sayede dudaklar meyvelerdeki vitaminleri alır.

Ruj tercihini nemlendirici özellik içerenlerden yana kullanmak gerekir.Sabahları günlük temizliğin ardından makyaj yapmadan önce dudaklara mutlaka nemlendirici krem sürülmelidir.Hafif yapıda bir krem seçilmeli ve dudaklara iyice yedirilmelidir.Hatta dudaklar için özel olarak üretilmiş kremler de kullanılabilir.

Önceki İçerikKedilerde Kızgınlık Dönemi
Sonraki İçerikErkeklere Botoks

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER