19.6 C
New York kenti
Pazar, Haziran 4, 2023

Kırışıklıkların En Büyük Düşmanı

astuces_pour_un_bon_sommeilKırılıklık ile mücadele etmek istiyorsanız yaşam tarzınıza dikkat etmek zorundasınız. Düzenli bir yaşam ve düzenli bir beslenme alışkanlığı, en az cildinize uyguladığınız bakımlar kadar faydalıdır. Yani sizi yıpratacak, olumsuzluklarla dolu bir yaşam, erkenden yaşlanıp kırışmanıza neden olur. Bu nedenle kırışıklıklara meydan okumak istiyorsanız, sıkı bir bakımın yanı sıra, pozitif bir yaşam tarzı edinmeniz gerekiyor. Ve bu pozitif yaşam tarzını uyku ile desteklemeniz gerekiyor.

UYUMANIZ LAZIM

Bu doğa ananın spa tedavisidir; vücudun zarar görmüş hücreleri onardığı ve hatta erken yaşlanma ve kanser gibi sonuçların sebebi olan serbest radikalleri yok eden zaman dilimidir.

Uykuyu atladığımız zamanlarda, derimiz strese girer ve en güçlü iyileşme süreçlerinden birini kaçırır. İşte size yatağınızın ambalajındaki herhangi bir şeyden çok daha iyi bir kırışık önleyici olduğunu kanıtlayacak unsurlar:

– Delta etkisinin avantajı

Derimiz, serbest radikalleri yok etmek için uykunun her aşamasına ihtiyaç duyar – ama hormon seviyelerinin tavan yaptığı ve hücrelerin yenilendiği aşama delta aşamasıdır.

– Kortizol seviyesini düşürür

Kortizol, erken yaşlanmaya sebep olan ve bizi hipertansiyon gibi hastalıklara karşı daha korunmasız kılan bir hormondur. Ve maalesef vücudumuz uykusuz kaldığında bu hormondan büyük miktarda üretir. Bir iki gece zararsız olduğu halde periyodik olarak uykusuzluk çeken kadınlar daha çabuk kırışmaktadır.

– Kilo kaybı

Gerekli olandan sadece 3 saat az uyumak bile vücudun açlık mekanizmasını tetikleyen ghrelin seviyesini yükseltir. Ve sonuçta karbonhidrat aşererek uyanırsınız.

– Güzellik rutinlerinizi maksimuma çıkarır

Uyurken deri ısısı da yükselir ki bu da gün içinde güzelliğiniz için uygulayacağınız çeşitli uygulamaların etkisini çoğaltır.

– Makyajı atlayın

Şişlikler genlere bağlansa da gözaltı morlukları genellikle uykusuzluktan kaynaklanır, kimi ince ve narin kılcal damarlardan sızan kan yüzünden. Kapatıcı kullanabilirsiniz ama uykunuzu aldığınızda gerçekten kapatıcıya ihtiyaç duyup duymadığınızı düşünün.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER