10.2 C
New York kenti
Perşembe, Mart 23, 2023

Kirpik Perması

ipek-kirpik-öncesi-ve-sonrasıKirpik perması, düz kirpiklerin perma yöntemiyle kıvrılarak dalgalı bir hale getirilmesi işlemidir. Kirpik permasının kirpiklere herhangi bir zararı yoktur. Her tür kirpikte uygulanabilir. Kısa kirpiklere uygulanabileceği gibi uzun kirpiklere de uygulanır. Bu nedenle kirpik perması, kirpiklerin uzun ya da kısa olması farketmeksizin; düz, sert ya da aşağı doğru bakan kirpiklere uygulanabilir. Özel bir solüsyon ve yapıştırıcı kullanılarak, kirpikleri kıvrık ve dalgalı hale getiren bu işlemle, daha uzun ve düzgün görünümlü kirpiklere ve daha yumuşak bir yüz hattına sahip olabilirsiniz.

Kirpik Perması Nasıl Uygulanır?

Kirpik perması, temiz kirpiklere uygulanan bir işlem olduğundan, işe kirpikleri temizlemekle başlanır. Kirpikler, bir pamuk yardımıyla temizlendikten sonra, özel olarak imal edilmiş rulolar, yine özel yapıştırıcıları kullanılarak kirpik diplerine yapıştırılır. Daha sonra kirpikler, temiz bir çubuk kullanılarak, önceden sürülmüş bu yapışkanlı rulonun üzerine dikkatlice yerleştirilir. Yerleştirildikten sonra üzerine, ithal ilacı sürülüp, kirpiğin yapısına göre 10-20 dakika arası bekletilir.

Bekleme süresi sonunda, kirpiklere ikinci solüsyon sürülür. .Daha sonra nemli bir pamuk yardımıyla rulolar kirpikten çok kolay bir şekilde ayrılır. Bu işlem kirpiklere hiç bir zarar vermez.Tek bir kirpiğiniz dahi düşmez. İşlemin uygulama süresi 30-45 dk arasında değişmektedir.kirpik permasının kullanım süresi; Uzmanınız kirpiğinizin analizini yaptıktan sonra permayı ne kadar kullanabileceğinizi belirtir. Bu süre en az 1 ay , 2,5 aya kadar da kullanılması mümkündür.

Kimlere Kirpik Perması Yapılabilir?

Kirpikler renksiz ve uçları belirgin değilse
Kirpikler kısa ise (Perma işlemi kirpiği yukarı kaldıracağı için uzun gözükecektir)
Makyaj yapmayı sevmeyen bayanlar
Gözler küçük ise
Göz kapağı düşükse
Kirpikler düz ise

Kirpik Perması Ne İşe Yarar?

Kirpik perması gözleri büyüleyici bir bakışa kavuşturur
Daha bakımlı bir görünüm oluşturur
Özgüvenli bakışlar yaratır

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER