3.4 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 20, 2023

Kırışıklıklarla Mücadelede Yeni Yöntem; Frotoks

vshape-estetik-yuz-guzellik-cilt-mnsFrotoks kelimesi şimdilerde hanımların dilinden düşmüyor. Peki nedir frotoks? Frotoks, botoksu andırması sebebiyle adından da anlaşılacağı üzere kırışıklarla mücadelenin yeni trend yöntemi. Henüz deneme aşamasında olmasına rağmen, kadınlar arasında hızla kabul gördüğüne bakılırsa botoksun pabucunu dama attıracak gibi.

Frotoks, estetik dünyasına oldukça iddialı hızlı bir giriş yaptı. Botoksun zehirli madde içermesi nedeniyle tartışmalı tahtına alternatif olarak geliştirilen bir yöntem ve zehir içermiyor. Zaten frotoksun botokstan en büyük farkı da bu zehir içermeyen özelliği. Zehir içermemesi nedeniyle, yaşlanma karşıtı uygulamalarda botoksun karşısında patlama yapması beklenen frotoks, şimdiden hanımlar arasında rağbet görmeye başladı bile.

Başta kırışıklık tedavisi olmak üzere estetikte önemli bir yer edinen botoksu artık hepimiz biliyoruz. Estetikte inanılmaz mucizeler yaratan botoks, ilk olarak şaşılık tedavisinde kullanılan bir yöntemdi. Daha sonraları ise, istemli kaslarda geçici olarak felç yaratıp, mimik kırışıklıklarının düzelmesini sağlayan özelliği ile kırışıklık tedavisinde kullanılmaya başlandı ve oldukça da başarılı oldu. Ancak, kırışıklık düzeltmede en çok tercih edilen yöntem olsa da vücuda zehir enjekte edildiği gerçeğini de unutmamak gerekir.

Frotoks nedir?
İşte frotoks bu noktada devreye giriyor. Zehir içermeyen bu yöntemde, cildinize sıvı azot enjekte ediliyor. Sıvı azotun cildinizde yarattığı şok etkiyle, kırışmalara sebep olan kasları kontrol eden sinir uçları, yaklaşık dört ay kadar devreden çıkıyor.

Frotoksun diğer kullanım alanları
Frotoksu sadece yaşlanma karşıtı bir tedavi olarak düşünmeyin, bir de ağrı alanında kullanımı var. Spor müsabakalarında darbe alan, yaralanan sporculara o an ne yapıldığını biliyorsunuzdur; uygulanan soğuk kompresle ağrının ertelenmesi sağlanıyor. Frotoksun bir diğer özelliğini aynı bu örnekteki gibi düşünebilirsiniz, frotokslu ağrı tedavisinde şok etkisiyle ağrının geçmesi amaçlanıyor.

Frotoks ve botoks karşılaştırması
Frotoksun botoksla kıyaslandığında başka bir avantajı daha var. Botoks uygulamalarında sonuç alınması için birkaç gün beklemek gerekirken, frotoksta sonuç uygulamanın hemen ardından gözle görünür bir hal alıyor.

Şu hususu tekrar belirtmekte fayda var. Frotoks yöntemi henüz deneme aşamasında olan bir yöntem ve henüz yaygın değil. Ancak gelişmeler kısa sürede frotoks çılgınlığının tüm dünyayı saracağının sinyallerini veriyor. Frotoks, daha avantajlı özellikleri sayesinde kısa sürede en çok tercih edilen yöntem olacak gibi.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER