23 C
New York kenti
Pazar, Mayıs 28, 2023

Kırışıklıkları Önleyen Yüz Masajı

9Eskiden yaşlanma etkilerini ortadan kaldırmak için kadınların başvurdukları tek yöntem estetik cerrahiydi. Ancak günümüz kadınları, kendilerine daha özenli. Kırışıklık oluşmadan çeşitli bakım ve tedbirlerle kırışıklık oluşumunu önlemeye ya da en aza indirgemeye çalışıyorlar.

Yaşlanma karşıtı olarak kullanılan yöntemlerden bir tanesi de yüz masajı. Özellikle son zamanlarda kadınlar arasında popüler bir yer edinen yüz masajı, yüzde kırışıklık oluşumunu ve yaşlanmayı önlemek amacıyla kullanılıyor. Günlük olarak yapılan yüz masajının, daima genç kalmak adına oldukça etkili olduğu da uzmanlar tarafından iddia ediliyor.

Yüz masajı, faydaları ve nasıl yapıldığı ile ilgili bir habere yer vermek istiyoruz. Gençlik ve güzelliğine düşkün tüm kadınları ilgilendireceğini düşünüyoruz.

Kate Moss ve Kate Winslet ile çalışan dünyaca ünlü güzellik uzmanı Nichola Joss, günlük yapılan cilt masajının cildi sıkılaştırdığını, sarkmaları önlediğini ve kırışıklık görünümünü azalttığını iddia ediyor.

İşte Nichola Joss’un Hollywood kadınlarının bağımlısı olduğu yüz masajı!

– Nicola Joss bu mucizevi masajında Sanctuary Spa’nın Therasist’s Secret Facia Oil kullanıyor. Özellikle bu cilt yağını kullanmak zorunda değilsiniz!

Joss, dilediğiniz cilt bakım kremi , serumu ya da cilt bakım yağıyla bu masajı yapabileceğimizi söylüyor.

– 1.Adım:

Avuç içlerinize üç damla cilt bakım yağı damlatın ve ısınması için ellerinizi ovuşturarak yağı ısıtın.

– 2. Adım:

Gözlerinizi kapatın ve ellerinizi yüzünüze bastırın. Bunu yaparken birkaç derin nefes alın.

– 3. Adım:

Nazikçe avuç içlerinizle , yüzünüzün merkezinden dışa doğru, yavaş süpürme hareketleriyle cildinize masaj yapın.

– 4. Adım:

Küçük hareketlerle yüzünüzün merkezinden yukarı doğru, cilt bakım yağıyla birlikte parnak uçlarınızı bastırarak masaj yapın.

– Nicola Joss, 5. adımın yüz masajında en önemli adımlardan biri olduğunu söylüyor. Bu masaj hareketiyle kulaklardan başlayarak tüm çene bölgesi şekilleniyor.

– 5. Adım:

Sıkı ve diri bir çene bölgesi için orta parmağınız ve işaret parmağınızı bükerek çene kemiğinizden başlarak aşağı doğru masaj yapın. Bu hareketi 6 kez tekrarlayın

– 6. Adım:

Yüzünüzdeki hafif çizgi ve kırışıklıkları gidermek için parmak uçlarınızı kaşlarınızın ortasına yerleştirin ve iyice bastırarak dışa doğru masaj yapın. Bu işlemi 6 defa tekrarlayın.

– 7. Adım:

Kaşlarınızın bulunduğu bölgedeki ince çizgileri ve kırışıklıkları yoketmek için parmak uçlarınızı kaşlarınızın ortasına yerleştirin. Parmak uçlarınızla iyice bastırarak yukarı ve dışa doğru masaj yapın. Parmaklarınızla alnınızı saç çizginize kadar ovun ve masajı şakaklarınızda bitirin.

– 8. Adım:

Ense bölgenizdeki derinin sıkılığını arttırmak için bir miktar yağ ile ensenize masaj yapın.

– 9 . Adım:

Avuç içlerinizle göğsünüzden omzunuza doğru bastırarak masaj yapın. Elleriniz sanki krem sürüyormuş gibi hareket edecek. Dekoltenize avuç içinizle masaj yapın. Bu hareketleri 3 defa tekrarlayın.

– 10. Adım:

En son olarak ellerinizin üst kısmına bir miktar yağ sürerek ellerinizdeki kırışıklıkların görünümünü düzeltmek için ellerinize masaj yapın.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER