10.2 C
New York kenti
Perşembe, Mart 23, 2023

Kent Bahçelerine Kayıtlar Başladı

Kent Bahçeleri Projesi için kayıtlar 11 Mart’ta başladı. 2011 yılı Mart ayından beri sürdürülen Kent Bahçeleri Projesi, gündeme geldiğinden beri İstanbullular tarafından ilgiyle takip ediliyor. Sadece İstanbul’da uygulanan Kent Bahçeleri Projesi, Yeryüzü Derneği tarafında yürütülüyor.

Nüfus artışı, teknoloji ve sanayileşmenin sonucu olarak, millet olarak hazıra alıştık. Sebzelerimizi, meyvelerimizi marketlerden hazır alarak tüketir olduk. Toplam nüfusun %70’i şehir hayatı yaşarken, ülkemizde yetiştirilen sebze ve meyve artan nüfusa yetmemeye başladı. Hatta bazı meyveler yurt dışından ithal edilir duruma geldi.

Doğal yaşama katkıda bulunmayı amaçlayan Yeryüzü Derneği 2011 yılında Kent Bahçeleri Projesini başlattı. projede amaç; bahçelerde yazlık sebze yetiştiriciliği.. Yaz bahçelerinde yazlık sebze yetiştirmek isteyen İstanbullulara tohum ve fide veriliyor, aynı mahallelerde yaşayan kişiler bir araya gelerek bilgi aktarımı sağlanıyor, ihtiyaçlar belirleniyor ve bahçelerinin planlanmasında destek olunuyor.

Yeryüzü Derneği tarafından başlatılan ve sürdürülen bu projeye katılım ve bütün etkinliklerden faydalanmak ise tamamen ücretsiz.

Dernek yaptığı bir açıklamada; “Kent bahçelerine bu yıldan itibaren arıcılık da eklenecek ve örnek arıcılık bahçeleri oluşturulacak.” diye belirtildi.

Eğer İstanbul’da yaşıyor ve Bu projeye katılmak istiyorsanız Yeryüzü Derneği web sitesine girip ilgili formu doldurmanız yeterli olacaktır.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER