2.8 C
New York kenti
Salı, Mart 21, 2023

Kemik Erimesi İçin Bitkisel Kürler

Kemik doku yoğunluğunun azalmasına kemik erimesi denir. Kemik erimesi sonucu kemik kalitesi bozularak, dayanıklılık düzeyi düştüğünden kemiklerin kırılganlık oranı artar. Kemik erimesi daha çok kadınlarda görülür. Özellikle menopoz dönemine girmiş kadınlarda kemik erimesi oranı oldukça yüksektir. Çünkü menopoz döneminde östrojen hormonu azalır ve kemik erimesi ortaya çıkar.

Kemik erimesi tedavi edilir mi? Kemik erimesinde uygulanan tedavi, kemik kitlesinin korunması ve kırıkların oluşmasını önlemeye yöneliktir. Modern Tıbbın sunduğu tedavi olanaklarından faydalanırken, alternatif tedavi yöntemleri de destekleyici tedavi olarak kullanılabilir.

Herbalist Suna Dumankaya’ dan kemik erimesi için bitkisel kür tariflerini paylaşmak istiyoruz. Bu kürleri uygulayarak kemik erimesi tedavisinde olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Kemik Erimesini Önleyen Yumurta Kabuğu Kürü :
Yumurta kabuğu kalsiyum bakımından oldukça zengindir. Öncelikle yumurta kabukları kaynatılır ve daha sonra blenderden geçirilerek toz hale getirilir. Bu toz haline getirilmiş yumurta kabuklarından her sabah bir çay kaşığı yenir. Yutmayı kolaylaştırmak için yanında meyve suyu tüketilebilir.

Kemik Erimesini Önleyen Çörek Otu Kürü :

* 1 çorba kaşığı öğütülmüş çörek otu,
* 1 çorba kaşığı dövülmüş çam sakızı, * keçi boynuzu pekmezi

Bu üç malzeme bir kase içerisinde karıştırılır ve sabah akşam yenir.

Kemikleri Güçlendiren Bitkisel Kür :

* 50 adet limon,
* 10 adet temiz yıkanmış beyaz yumurta,
* 25 gram kekik,
* 25 gram çörek otu,
* 2,5 kilo çok iyi cins bal

Limonlar sıkılır ve suyu bir kavanoza boşaltılır. Bu limon suyunun içerisine yumurtalar bırakılır ve 10 gün soğuk bir yerde bekletilir. 10 gün sonra açıldığında, yumurtaların kabuklarının süt gibi erimiş olduğu görülür. Jel kıvamına gelmiş olan yumurta akının içinden, sarısı alınıp atılır ve yumurta akı limon suyuyla birlikte karıştırılır. . Bu karışımın içine öğütülmüş kekik, çörek otu ve bal katılıp karıştırılır. Soğuk yerde muhafaza ederek her gün 1 kahve fincanı içilir.

Bu kür, hem kemikleri güçlendirecek, hem de vücut direncini artıracaktır.

Suna Dumankaya’nın bu doğal tedavileri sayesinde, kemikler güçlenerek, kemik erimesi engellenecektir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER