7.9 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 27, 2023

Kaş Makyajı ve Seyrek Kaşlara Doğal Çözüm Önerileri

02d85672020520131502297118185Kaşların yüz ve göz şekline göre şekillendirilmesi, kadın güzelliğinin tamamlanması açısından çok önemlidir. Yüzünüzün karakteristik görünümünde rol oynayan kaşlarınızın bakımına ayrı bir ihtimam göstermelisiniz. Yüze makyaj yapılırken kaşlar ihmal edilmemeli, küçük hilelerle muhakkak yüzde belirgin hale getirilmelidir.

Eğer kaşlarınız açık renkse, gri ya da kahverengi tonlarda kalemle boyayarak belirginleştirmelisiniz. Güzellik uzmanları, Altın kahve tonlarının da açık renk kaşları boyamada kullanılmasının uygun olacağını söylüyorlar. Kaşlarınız daha koyu bir renkteyse, uygun koyulukta kalemlerle boyamanız gerekir.

Şekli düzensiz, dengesiz ya da seyrek olan kaşlarınızın bu kusurlarını göz kaleminizle saklayabilirsiniz. Ancak bu işi dikkatli ve özenli bir şekilde yapmazsanız doğallıktan uzaklaşmış olursunuz. Bu nedenle, kesintisiz çizgi çekmekten sakınarak, kıl varmış gibi  çok küçük ve yan çizgilerle, hafif vuruşlarla boyamalısınız.

Seyrek Kaşlar Nasıl Sıklaştırılır?

Kadınların en sık şikayetçi oldukları konulardan bir tanesi de kaş seyrekliğidir. Kaş seyrekliği bayanların çok canını sıkan bir güzellik kusurudur. Ancak artık günümüzde bu tür güzellik sorunları çaresiz değildir.Hem modern tıp alanında hem de alternatif tıp alanında çözüm yolları mevcuttur.

Makalemizde alternatif tıptaki kaş seyrekliği çözümlerinden bahsedeceğiz. Sizin de böyle bir sorununuz varsa, işinize yarayacağını umuyoruz…

İşte kaş seyrekliğine doğal çözüm yolları;

– Kaş seyrekliği alternatif tedavisinde en bilinen yöntem sarımsak uygulamasıdır. Zaten sarımsağın bir çok derde şifa olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak, sarımsak, kötü kokması sebebiyle, bir çok kişi tarafından tercih edilmemektedir. Eğer kokusunu dert etmeyecekseniz sarımsağı ikiye bölerek, iç kısmını kaşlarınıza sürün ve bunu sık sık uygulamaya devam edin. Kokusundan dolayı bana göre değil diyorsanız diğer yöntemleri kullanabilirsiniz.

– Eğer sarımsak tedavisini uygulamak istemiyorsanız, seyrek kaşlarınızı sıklaştırmak için, bademyağı ve hint yağı karışımından faydalanabilirsiniz. Bu iki yağın karışımını, pamuk yardımıyla kaşlarınıza sürebilirsiniz. Bir saat bekletip yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Bu karışımı haftada üç gün kullanmanız istediğiniz sonuca ulaşmanız için gerekli. Badem yağını, tatlı badem yağı olarak kullanın. Acı badem yağını kullanmayın. Acı badem yağının gözünüze kaçması durumunda tahriş etme tehlikesi vardır.

Bunun dışında kaşlarınıza fındık yağı sürmeniz de faydalı olur.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER