10.2 C
New York kenti
Perşembe, Mart 23, 2023

Kalıcı Makyajın Zararları

tuchannel-guzellik-te-kalici-makyaj-kas-konturu-uygulamasi_514c1a126fe5a_0 (1)Yoğun çalışan ve makyaja çok fazla vakit ayıramayacak olan hanımlar kalıcı makyaj yaptırma yoluna başvurarak işlerini kolaylaştıyorlar. Kalıcı makyaj, gerçekten de zaman tasarrufu açısından işe yarar bir şey. Ancak, kalıcı makyajın zaman kazandırma dışında ne kadar faydalı olduğu tartışılır tabi.

Kalıcı makyaj, yoğun iş temposu yaşayan kadınlara çok cazip gelebilir. Çünkü makyaj yapmak, sabahları kadınların en çok vaktini alan bakım aşamasıdır. Bu nedenle, işi çok olan bir çok kadın kalıcı makyaj yaptırmakta ya da yaptırmayı düşünmektedir.

Kalıcı makyaj yaptırmayı düşünen ancak, ”yaptırsam cildim zarar görür mü?” diyen hanımlar için kalıcı makyajın zararlarından bahsetmek istiyoruz. Cilt uzmanlarının anlatımından yola çıkarak, kalıcı makyajın ne gibi zararlar verdiğini anlatacağız. Umarız aydınlatıcı olur…

Kalıcı makyajın zararları

Kalıcı makyaj, cilt üzerinde silinmemek üzere yapıldığından, en büyük sorun kalıcı olmasıdır. Çünkü, bir anlık hevesle yapıldıktan sonra pişmanlık durumlarında geri dönüşü zor ve silinmesi meşakkatli olan bir işlemdir. Bu nedenle yaptırmadan önce iyice düşünmek gerekir.

Kalıcı makyaj yapılma aşamasında, deri altına bir takım boya malzemeleri yerleştirilir ve bu işlem lokal anestezi uygulamasıyla mümkün olur. Uygulamalar yüzünden cildinizde şişlikler ve morluklar oluşabilir. Eğer çalışan biriyseniz, kalıcı makyaj işlemini tatil zamanlarında yaptırmanızda fayda vardır.

Kalıcı makyaj çok önemli bir uygulamadır. Direkt olarak cilt sağlığı söz konusu olduğundan uzman kişilere yaptırmaya özen göstermek ve ne kadar kullanılacağına karar vermek gerekir. Deneyimsiz ve işinin ehli olmayan kimselere yaptırılması, kullanılan malzemelerin kalitesiz ve hijyensiz olması ciltte büyük hasarlara sebep olabilir. Bu nedenle, bu alanda deneyim sahibi olmuş kişilere yaptırılması gerekir.

Özellikle göz ve kaş bölgesi kalıcı makyajın uygulanmasının en zor olduğu bölgedir. Bu nedenle, bu bölgelere dikkat edilmesi, uzman kişilerle çalışılması gerekir. Aksi taktirde oluşacak kusurların ya da hasarların lazerle düzeltilmesi külfetli olabilir.

Uzmanlar, silinmeden kullanılan bu makyajın çok fazla kimyasal içermesi sebebiyle, cilt sağlığını olumsuz etkilediğini, cildi yıprattığını söyüyorlar.

Eğer makyaj yapacak kadar vaktiniz varsa ya da sürekli olarak makyajlı görünmek zorunda değilseniz kalıcı makyaj yaptırmak için bir sebebiniz yok demektir. En iyisi ve en sağlıklısı, birazcık vakit ayırarak kendi yaptığınız, istediğiniz zaman da yüzünüzden sildiğiniz makyajdır.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER