11 C
New York kenti
Cumartesi, Nisan 1, 2023

Kahve Tercihinize Göre Karakteriniz

99a5a03be8dd0a6b2e9bbb999d11ebf4_1264409091Kahve Türk toplumunda çay kadar önemli bir içecektir. Bazen sohbet masalarının mezesi, bol dedikodulu sohbetlerin vazgeçilmezidir. Hatta o kadar önemlidir ki kahve içmek, atasözlerine kadar konu olmuştur. ”Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır” diyerek hatır sebebinden sayılmıştır.

Aslında amacımız kahvenin toplumumuzda ne kadar önemli olduğunu anlatmak değil. Kahve tercihine göre kişilik analizlerinin yer aldığı bir haberden bahsetmek istiyoruz. Madem ki bu kadar çok kahveyi seven bir toplumuz, ilginizi çeker diye düşündük. Haber, İngiltere’de yapılan ilginç bir araştırmadan söz ediyor. Haberde kişilerin, kahve tercihleriyle kişilikleri arasında olan ilişkiden bahsediliyor.

Siz de kahve tercihinizin nasıl kişilikte biri olduğunuzu yansıttığını öğrenmek istiyorsanız işte o haber…

İngiltere’de araştırmacı Ramani Durvasula’nın 1000 kişi üzerinde yaptığı araştırmanın sonuçları ilginç. Durvasula’nın tespitlerinden derlediğimiz listeye bakın ve tercih ettiğiniz kahveyle kişiliğiniz arasında nasıl bir bağ olduğunu görün.

Sade kahve: Şatafattan hoşlanmayan, yeniliklere pek açık olmayan, biraz içe kapanık, sakin ve sabırlı bir yapıya sahipsiniz.

Sütlü kahve (Latte) : Konformistsiniz. Yüzünüzden tebessüm eksik olmuyor.

Kafeinsiz kahve: Kontrolü elden bırakmıyorsunuz.

Cappuccino: Takıntılısınız.

Buzlu veya şekerli kahve (Frappucino): Öncü, yeniliklere açık ve umursamazsınız.

Kahveye ekstra köpük tercihi: Her şeyin kusursuz olmasını istiyorsunuz. Kuruntulusunuz.

Yoğun aromalı kahve: Plan yapmaya fazla gelemeyen, gamsız birisiniz.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER