10.2 C
New York kenti
Salı, Mart 21, 2023

Kadınlarla Alışverişe Tahammül Etmenin Yolları

Closeup portrait of a frustrated man sitting on a chair and woman shopping in backgroundKadınların kronik alışveriş hastalığı erkekler tarafından sürekli eleştirilen bir konudur. Hele ki, ayrıntılara girilmesi, bir şey alınmayacak reyonların bile didik didik edilmesi, her şeyin fiyatının sorulması, satıcıyla gereksiz ve manasız pazarlıklara girilmesi erkeklerin baygınlık geçirmelerine neden olur. Bu nedenle hiç bir erkek eşi ya da sevgilisiyle alışverişe çıkmayı istemez. Böyle bir şey söz konusu olduğunda da çeşitli bahanelerle kadınları atlatmaya çalışırlar.

Bütün erkeklerin, hayatlarında bir defa da olsa bir kadına alışverişte eşlik edip, bir daha alışverişe çıkmayacağına dair yeminler ederek geri dönmüşlüğü vardır muhakkak. Siz her ne kadar yemin etseniz de, kadınlar erkekleri alışverişe sürüklemenin mutlaka bir yolunu bulurlar. Eşiniz ya da sevgiliniz olabilir; madem ki bir kadına alışverişte eşlik etmek gibi bir zorunluluğunuz var, yüzünüzü buruşturarak gezmek yerine, alışverişi kendiniz için eğlenceli hale getirmenin yollarını denemelisiniz…

– Kapıdan çıkış zamanı belirleyin

Alışveriş merkezinden erkenden çıkabilmek için akşama planlar ayarlayın arkadaşlarla sinemaya gitmek gibi. Böylece belirli bir saatte alışveriş merkezini terk etmeniz gerekecektir.

– Meşgul olun

Alışveriş vitrinlere bakmak ve denemek olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. İkinci kısım için sabırlı olmak gerekir. Bu sırada sizde telefonunuzda oyun oynayın.

– Molaları belirleyin

Bir şeyler yemek veya içmek için ara verirseniz bu daha katlanabilir bir deneyim olacaktır.

– Arkadaşlarını aramasına engel olun

Arkadaşlarından alışveriş için yardım almaması için telefonlarını kapatın veya ondan uzak tutun. Bu konuşmalar çok uzun sürebilir.

– Karar verici olun

Beğendiği kıyafetleri seçer 20 dakika dener ve sonra sizin fikrinizi sorar. Eğer siz tamam derseniz kendisini çirkin hisseder. O yüzden kararlarınızı söyleyin.

– Onun için kıyafet seçin

İltifatlarda bulunarak onun üzerinde güzel durduğunu düşündüğünüz kıyafetleri aldırabilirsiniz. Seksi kıyafetleri seçmek sizide eğlendirecektir.

– Fermuarlı şeyler giydirin

Kıyafet bakmak istiyorsa fermuarlı şeyler giydirin bunların giymesi ve çıkarılması kolay olacaktır.

– Ayakkabı alışverişi yapmayın

Ayakkabı alışverişi yapmak demek birbirine benzeyen 100’lerce çift ayakkabının denenmesi demektir. Numarasına bakılır duruşuna bakılır rahatlığına bakılır. Ve bu bütün denenen ayakkabılar için yapılır.

– Oturacak yerleri olan mağazalara girin

Oturacak yeri olan mağazalar en iyi arkadaşınız olacak.

– Bölümlü mağazalara gidin

Böylece siz de elektronik aletler ve dvd’lere veya başka malzemelere bakabilirsiniz.

– Rahat ayakkabı giyin

Kadınlar alışveriş merkezine girince her mağazaya 2 defa girerler dolayısıyla ayağınızda rahat bir ayakkabı olsun.

– Alışveriş merkezine gidin

Şehrin etrafında sürekli dolanmak yerine birçok mağazanın olduğu alışveriş merkezine gidin.

– Liste isteyin

Gitmek istediği ve almak istediği şeylerin listesini yapmasını söyleyin. Muhtemelen sizinle tartışacaktır ama listeyi yapacaktır. Zor olan listeye bağlı kalmaktır.

– İkide kalsın

Eğer kız arkadaşınız alışverişe çıkmak istiyorsa onun yalnız geleceğinden emin olun. Çünkü birisinin daha gelmesi alışveriş süresini 2 katına çıkaracaktır.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER