10.2 C
New York kenti
Perşembe, Mart 23, 2023

Kadınların Yaşı Nasıl Tahmin Edilir?

rs_560x415_130402113103_560holmescm4213İlk karşılaştığınızda bir kadının yaşını nasıl tahmin edersiniz? Kadınlarla ilgilenen bir erkekseniz, bir kadının yaş konusunun ne kadar hassasiyet taşıdığını da bilirsiniz. Bu hassas konuya ne kadar temkinli yaklaşılması gerektiğini de bilirsiniz. Kadınlarla haşır neşir olup da bu yaş konusunda bir kaç ayakkabı topuğu yemeyen erkek yok gibidir neredeyse.

Kadınların yaş konusu ne kadar hassas ise, günümüz kadınlarının yaşını tahmin etmek de o kadar zor bir mesele. ”Ben kaç yaşında gösteriyorum” diyen bir kadına, şu yaştasın demek oldukça güç. Çünkü günümüz kadınları hem bakımlı hem de bir çoğu estetikli.  Dikkatinizi çekeriz; hiç bir kadın kaç yaşındayım diye sormaz. Kaç yaşında gösteriyorum diye sorar hep. Çünkü kadınlar için kaç yaşında olduğu değil, kaç yaşında gösterdiği önemlidir.

Bu şartlar altında bir kadının yaşını tahmin etmeniz istendiğinde zorlanabilirsiniz. Kadınlar, aynen ağaç gibidirler yaşlarını tahmin etmek oldukça zordur. Ağaç gibi üzerindeki kabukları sayarak da tahmin etme şansınız olmayınca ne yapacaksınız?

Kadınların yaşını en iyi tahmin bölgesi ellerdir. Yüzüne bakarak anlamanız mümkün olmasa da, ellere estetik şansı olmadığından doğal yaşlanma sürecini ellerde yok etmek mümkün değildir. Bir kadının ellerinin üst kısmında çok fazla kırışıklık varsa, yaşı en az 45’dir.

Boynuna bakarak anlayabilirsiniz. Boyun da eller gibi estetiği olmayan bölgelerdir. Boyunda oluşan kırışıklık ve çizgilerden yola çıkarak kadının yaşını tahmin etmek mümkündür.

Bir de yeni tanıştığınız bir kızın yaşını ortaya çıkarmak istiyorsanız, onunla yaş tahmin oyunu oynayıp tuzaklayın. Kendi yaşını kendisi söylesin.

Bir başka alternatif de elinizde hesap makinesiyle güzel bir kıza sırnaşıp, yaşını tahmin edebileceğinizi söylemektir. Hesap makinesini kıza verin ve yaşını yazmasını söyleyin. Sonra yaşını 7 ile çarpsın ve çıkan sonucu bu kez 1443 ile çarpsın. Sonra makineyi siz alın ve sonucuna bakın. Sürpriz! Makinede kızın yaşını üç kez yanyana göreceksiniz.

Son ve önemli bir uyarı; Hata yapmak bazen lehinize olur. Bir kadına yaşını sorduğunuzda, sizin tahmin etmenizi istiyorsa, 25 deyin geçin. Hatalı sonuç bile olsa, 25 rakamı karşınızdakini memnun edecektir. Daha aşağı ya da daha yukarı yaşlarda olsun, 25 yaş her kadının sevdiği bir yaştır. Aklınızda bulunsun. Kadınlar kırkına kadar 25, kırkından sonra 35 yaşındadırlar hep. Bu hiç değişmez. Deneyin görün…

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER