6.8 C
New York kenti
Çarşamba, Mart 29, 2023

Kadınların Keyfini Kaçıran 9 Cümle

beden_diliBazı erkekler, kadınların dilinden anlamazlar. Düşüncelerini, neye niçin tepki verdiklerini kafalarında tartamazlar. Yıllarını birlikte geçirdikleri kadını bile tanımaktan aciz bu erkekler, tepki gösteren eşlerine de anlam veremezler.

İşte erkeklerin sarfettiğinde kadınların keyfini kaçıran 9 cümle…

1- Çoraplarım nerde, gördün mü?; Kadınların genelde; ”nereye bıraktıysan oradadır” diye cevap verdiği bu soru; ”koyduğum yerde yok” dialoglarıyla uzayıp gider ve sonunda kimin oraya koyduğu bilinmese de, çorapların kirli sepetinde bulunmasıyla tartışma sona erer.

2- Akşama annemler gelecek; Evli erkeklerin eşlerine sarfettiği bu cümle, genelde kadınların kâbusudur. Vaktinde haber verilmeden tasarlanan bu nahoş ziyaret, hazırlıklar zamanında bitmeyeceği ve eleştiri bombardımanına tutulacağı için kadınların pek hoşuna gitmez.

3- Hadi ama, geç kalıyoruz; Olabilir…Geç kalabilirsiniz. Dünya kadınları beklemek üzerine kurulmuştur. Birazcık beklemekten bir şey olmaz.

4- Akşama ne yiyeceğiz?; Bu soru, kadınların kanını beynine sıçratan bir sorudur. Bardağı taşıran son damladır. Çünkü, burada kadın hizmetçi, aşçı yerine konulduğunu hisseder. Zaten kadınlar, her akşam bu soruyu kendilerine sorarlar. Bugün ne pişirsemin hesabını mutlaka yaparlar.

5- Bu etek fazla kısa değil mi?; Cicim aylarında, ilişkinizin başlarında etek boyuyla pek ilgilenmiyordunuz ve bunu sonradan sorun yaptınız. Hayatınızın da hatasını yaptınız. Ya bunu en başından dile getirecektiniz ya da bu konuda ömür boyu susacaktınız.

6- Bıyık bırakmaya karar verdim; İşte buna bir çok kadın katlanamaz. Maçoluğun her tür tezahürünü hayatınızdan çıkarmaya karar vermişsiniz, dahası bıyıklı olup da hayranı olduğunuz tek bir erkek yok.Üstelik eşiniz bıyıklı erkeklerden hoşlanmıyor.

7- Aynen annem gibisin; Kadınlar genelde bir başka kadınla kıyaslanmaktan hoşlanmazlar. Bu, eşlerinin annesi bile olsa. Hatta kaynanalar, kadınların benzetilmek istedikleri en son kadınlardır. Frekans meselesi.

8- Zaten yeterince ayakkabın yok mu?; Kadınların ne kadar çok ayakkabısı olursa olsun bu sözleri sarfetmeniz onların canını sıkar. Alacağınız cevap, ”var ama giyecek ayakkabım yok.” Onlar için moda, giysileriyle ayakkabıların renk-model uyumu..vs çok önemlidir. Yeni aldığı bir kıyafete uyacak ayakkabısı olmayabilir.

9- Maçtan sonra buluşsak; Aldığınız tepki sizin için anlamsız olabilir. Ama eşinizi ya da sevgilinizi sıralamada maçtan sonraya koymanız onların canını sıkar. Sizin kendisini yeterince sevmediğinizi düşünebilir. Siz, siz olun maçtan sonra buluşalım demeyin. Geçerli bir mazeret uydurun daha iyi.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER