3.4 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 20, 2023

Kadınların Etkileyici Buldukları Erkek Özellikleri

Etkileyici bir erkek olmak için yakışıklılık tek başına yeterli olmuyor. Öyle, ”yakışıklıyım” ”kaşı gözü yerinde bir adamım” ”Ben bu halimle dünyayı yakarım” muhabbetleri günümüzde tutmuyor artık. Zamane kızlarıyla bu şekilde başetmeniz, kendinizi beğendirmeniz çok zor, hatta imkansız. hemen demoralize oldunuz değil mi? Moralinizi bozmanıza gerek yok aslında. Çekici bir erkek olmak o kadar zor bir şey değil.

Her kadına göre, çekici erkek kriterleri farklı da olsa, yapılan araştırmalar neticesinde kadınların çoğu tarafından kabul gören çekici erkek özellikleri belirlendi. Bazıları size saçma bile gelse, illaki ”çekici erkek olmak istiyorum” ”Kadınlar bana dayanamasın” diyorsanız bilim adamlarına kulak vermenizde fayda vardır.

İşte araştırmalarla tesbir edilmiş çekici erkek özellikleri…

– TER; ”Yok artık” filan diyorsunuz belki de ama, ter kokusu kadınlar tarafından seksi bulunuyor. Spor müsabakaları ya da futbol maçlarında kadınların izlerken sporculara nasıl dikkatle baktıklarını gözlemlemek mümkün. Peki bir kadın bir spor karşılaşmasını bu kadar ilgiyle izleyebilir mi? Tabi ki izlemez. Onun dikkat ettiği sporculardır. Terlemek ve spor kadınlar için güç ifade eder.

Bilimadamları yaptıkları araştırmada iki gün boyunca deoderant veya sabun gibi herhangi bir kişisel bakım ürünü kullanmayan erkek deneklerden ter örnekleri aldılar.Örneklerin bir kısmı sıkıcı belgesel filmi izlettirildikten sonra alınırken bir kısmı da daha erotik ve açık saçık görüntülerin ardından alındı. Özel bir yöntemle beyin taramasına tabi tutulan gönüllü birkaç kadın denek de bu ter örneklerini kokladı.

Seksi filmleri izleyen erkeklerin terini koklarken kadınların beyinlerinin daha farklı bölgelerinin çalıştığı beyin taramalarında saptandı. Bu koku kadınların beyinlerindeki zevk ve üreme ile ilgili bölgeleri harekete geçirdi.

– GÖZLÜK; Stockholm Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmada, kadınların; gözlüklü erkekleri gözlük kullanmayanlara göre daha çok tercih ettikleri ortaya çıktı. Bilim adamı olmasanız da gözlük, zeka belirtisi olarak değerlendirilir ve kadınlar da zeki erkeklere adeta bayılırlar.

– GRİ SAÇ; Toplum kanısına göre gençlik her zaman seksiliği ifade eder. Kanı böyle olsa da kadınlar açısından gerçekler farklı. Kadınlar üzerinde gri saçlar, siyah saçlardan daha etkili ve çoğu kadın tercihlerini gri saçlı erkeklerden yana kullanıyor. Yapılan bir araştırmaya göre kadınlara sorulduğunda %72’si gri saçlı bir erkeği siyah olana tercih ediyor.

– EVİNİZDEKİ ÇİÇEKLER; Ne tür çiçekler yetiştirdiğiniz kadınları pek ilgilendirmese de, güzel çiçek yetiştirmiş olmanız kadınlar üzerinde oldukça etkilidir. Çünkü kadınlar, çiçeklere iyi bakan erkeklerden çok hoşlanırlar ve erkeklerin çiçek büyütme hassasiyetini  çocuk bakımından bir ilişkiye önem verip vermediğine dair değişik konulara bölerek kontrol edebilirler.

İngiltere’nin en çok satan 1 numaralı erkek dergilerinden Nuts’un 1500 kişi üzerinde yaptığı ankete göre kadınlar çevreye ve çiçeklere önem veren erkekleri çok çekici buluyorlar. Bir yeşil bitki edinmeniz size artı puan kazandırıyor. Uzmanlar ise haftada yarım saat bahçe işi yapan erkeklerin yatak performanslarının daha iyi olduğunu ortaya koydu.

– YARA İZLERİ; İlk kez yemeğe çıktığınız bir kadın sizin vücudunuzda gördüğü izlerin hikayelerini kafasında kurmaktadır. Şarkıcı Seal’ı buna örnek verebiliriz. Onun suratındaki yara izlerini seksi bulan belki de dünyada milyonlarca kadın bulabiliriz. Yara izleri bir erkeğe erkeksi görüntü ve gizem verir bu da kadınlar tarafından seksi bulunmaktadır.

Bu konuda yapılan bazı araştırmalar bile var, kadınların neden yara izlerini seksi bulduğu konusunda. Liverpool ve Sterling Üniversitesinden bilimadamlarının araştırmalarına göre kadınlar yara izlerini sağlık ve cesaretle ilişkilendiriyorlar. Yara izleri sizi cesur göstermekle beraber düşmanınızı yada rakibinizi yendiğinizin bir kanıtı gibi de algılanıyor. Siz siz olun bir kapıya çarptıktan veya sivilce patlaması sonrası oluşan yara izlerini kız arkadaşınıza açıklamayın.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER