7.9 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 27, 2023

Kadınların Erkeklerden Daha İyi Yaptığı Şeyler

fft2mm2837918Erkekler hem fiziksel anlamda hem de duygusal anlamda kadınlardan güçlüdür. Bu nedenle bazı şeyleri kadınlardan daha iyi yapabilirler. Hayata daha sağlam tutunabilirler, en acı veren olaylar karşısında bile katı davranabilirler, kavanozun kapağını kolaylıkla açabilirler, daha iyi araba kullanabilirler, su damacanasını zorlanmadan kaldırabilirler…vs

Şu anda erkeklerin göğsünün kabardığının farkındayız. E ne yapalım haksız da sayılmazsınız. Ama gururlanmadan önce haberimize bir bakmanızı tavsiye ederiz. Çünkü bir araştırma sonucundan bahsedeceğiz. Bu araştırmaya göre, bazı şeyleri kadınların sizlerden daha iyi yaptığı ortaya çıkmış. Kadınların hangi konularda sizlerden daha iyi olduğunu merak ettiniz değil mi?

İşte kadınların erkeklerden daha iyi olduğu konular…

1- Kin Tutmak; Erkekler olaylar karşısında çabuk sinirlenip, öfkeden kuduracak duruma gelseler de, olayları çabuk unuturlar ve kin tutmazlar. Kadınlar ise böyle durumlarda genellikle sakin tavırlar sergilerler. Ancak sonuç, mafyanın bile nedeni ile sonucunu çözemeyeceği detaylı planlar olacaktır.  Hani bir arkadaşınız dört yıl önce sevgilisini aldatmıştı ve olay olmuştu. Bunu hatırlamayanlar sadece sen ve arkadaşın…

2- Konuşmaları Hatırlamak; Erkekler bir gün önce ne yediklerini bile zor hatırlarlar. Durum böyleyken, üç yıl önce tartışırken söylenilen sözleri bir kavgada yüzüne çarpan bir cinsin olması erkekler için ürkütücü olsa gerek.

3- Giyinmek; Giyinmek bir sanattır ve bu sanatı icra etmek kadınlara aittir. Erkekler, bu konuda kadınların eline su bile dökemezler. Çünkü, giyilmeyecek bir kıyafet bile kadının elinde şekillenip, bir şahesere dönüşür.

4- Şeker Yemek; Kadınlar tam bir tatlı canavarıdır. Tamam baharatlı yiyecekler konusunda erkekler iyidir belki ama tatlı konusunda kadınlarla asla yarışamazlar. Bir erkek dişlerinde biriken asiti tüm gerçekliğiyle hissederken, o bir kaç saniye içinde masadaki tüm tatlıyı mideye indirmiş olacaktır.

5- Ağlamak; Erkekler çok nadir ağlarlar. Bunu da tutarsızca ve isteksizce yaptıklarından pek bir şeye benzemez zaten. Ama kadınlar istedikleri zaman yağmur gibi gözyaşı dökebilirler. Bunu uygun zamanda ve ortamlarda da kullanabilirler. Bir kadının en iyi silahı gözyaşlarıdır. Ağlamak için üzgün olmalarına bile gerek yoktur. Gözlerinden düşen damlalar onları hemen beladan kurtarır ve en önemlisi tüm öfkenizi bir hortum gibi emer. Soğukkanlı olun.

6- Alış Veriş Yapmak; O kendini markalar havuzuna sırt üstü bırakıp, suyun tadını çıkartır. Sizin buna eşlik etmeye çalışmanız komiktir. Kendinizi 40 yaşında, bir amacı olmayan hamburgerci kasiyeri gibi hissettirebilir.

7- Cesaret; Çocuk doğururken vücuda neler olduğunu biliyor musunuz? Ya da estetik ameliyatlardan sonra? Hiçbir hastalığınız olmadan, bilerek ve isteyerek kendinize bunları yapabilir misiniz? Gerçekten?

8- Diğer Kadınlardan Nefret Etmek; Özellikle bolca dudak kalemi kullanan, konuşmalarıyla erkekleri tekellerine alan ve söylediğiniz her şeye gülenler, diğer kadınlardan nefret etme işini en iyi becerenler yine kadınlardır.

9- Fikir Değiştirme; Büyük ekonomist John Maynard Keynes “Gerçekler değiştiğinde, ben de fikrimi değiştiririm” diyor. Taktiksel esneklik felaketleri önlüyor, pokerde kazandırıyor ve ilişkilerin ömrünü uzatıyor. Bu, aynı zamanda dışarı çıkmadan önce üç farklı kıyafet deneyeceği anlamına da geliyor.

10- Uzun Saç; Erkekler üç nedenle uzun saç kullanırlar: Antonio Banderas gibi gizemli bir görünüm vermek, Johnny Depp gibi asi bir imaj yaratmak ya da sadece ‘uzun saçlı’ statüsüne sahip olmak. Bu adamlar, şekillendiricilere 40 TL ödeyen herhangi bir kadından daha paspal bir saça sahip olmak için 80 TL para harcarlar.

11- Kayakla Atlama; Kadınların ‘ski jumping’ alanında olimpik düzeylerde yarışması, düzmece nedenlerle yasaklandı. Bunun arkasındaki sebep ise düşük vücut ağırlıkları sebebiyle tüm rekorları alt üst edecek olmaları. ABD’li kayakla atlama sporcusu Lindsey Van dünya rekorunu elinde tutuyor ama 2012 Londra Olimpiyatları’nda yarışamayacak.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER