9.2 C
New York kenti
Perşembe, Mart 23, 2023

Kadınların Erkeklerden Beklentileri

kaderkekErkeklerin bir çoğu kadınların karmaşık varlıklar olduğundan, onları bir türlü anlayamadıklarından yakınırlar. Kısmen de olsa doğru aslında. Kadınların frekans boyutu erkeklerden oldukça farklıdır. Ama karmaşık değildir. Önemli olan sadece yanındaki kadını anlamak ve ne beklediğini bilmektir.

Kadınlar aslında beklenti olarak birbirlerinin aynı profil çizerler. Yani yanlarındaki erkeklerden beklentileri aynıdır. Eğer onları tanımak ve mutlu etmek istiyorsanız, işte kadınların erkeklerden genel olarak beklentileri…

– Bağlılık; Kadınlar, hemen evlilik olmasa bile kendilerine bağlılık gösterilmesini isterler. Onların hoşlandığı her şeyden hoşlanmak zorunda değilsiniz ama hoşlandıklarını hafife almadan saygı göstermenizi beklerler. Kadınlar yalnızca dır dır yapmak için konuşmazlar. Düşüncelerini, mesleki sorunlarını, gelecekle ilgili planlarını sabırla dinlemesini ve gerektiğinde destek olmasını bilmelisiniz.

– Saygı; Kadınlar; vücutlarına, arkadaşlarına, çevrelerine, ailelerine, mesleklerine saygı göstermenizi beklerler. Düşüncelerini sizlere aktarırken, kendinize nasıl davranılmasını bekliyorsanız siz de onlara öyle davranmalısınız; Dürüst, adil, nazik ve ince düşünceli.

– Romantizm; Romantik olabilmek için dışarı çıkmayı beklemek zorunda değilsiniz. Evde oturarak da yanınızdaki kadına romantizm yaşatabilirsiniz. Kadınlar, evlendikten sonra da ona kız arkadaşınızmış gibi davranmanızı, ellerini tutkuyla tutmanızı isterler. Büyütülecek çocuklar, ödenecek faturalar, temizlenecek ev romantizminizin önüne geçmesin. Hiç sebep yokken getirdiğiniz bir buket çiçek bir kadını fazlasıyla mutlu eder.

– Zaman; Kadınlar, eşlerinin kendilerine zaman ayırmasını beklerler. Kadın erkek herkesin çalışmak zorunda olduğu şu devirde, ona ayıracağınız zamandan ziyadesiyle mutlu olurlar. Hatta ev işlerinde yardımcı olunması, kendilerine değer verlmesi açısından onlara çok iyi gelecektir.

– Uyum; Kadınlar, sizinle kendileri arasındaki enerjiden emin olmak isterler. Bu enerjinin kendilerini emniyette hissettirmesini arzularlar. Kötü ve sıkıntılı zamanlarda ve her zaman yanlarında olmanızı beklerler.

– İletişim; Kadınlar sevildiklerini bilirler ama yine de onu sevdiğinizi söylemenizi beklerler. Güzelliklerine iltifat edilmesini isterler. Bunu da sık sık dile getirmenizi beklerler. Sadece kendileriyle ilgili değil, yaptıklarıyla ilgili de övgü beklerler. Örneğin yaptıkları bir yemeği çok beğendiğinizi dile getirebilirsiniz.

– Akşam yemeği; Kadınlar, zaman zaman sürpriz yaparak yemek hazırlamanızı beklerler. Elinizden yemek pişirmek gelmiyor olabilir. Herkes marifetli olacak diye bir şey yok. Ancak dışarıdan söyleyeceğiniz bir pizza bile onları mutlu etmeye yetecek ve bu sevgi gösteriniz asla karşılıksız kalmayacaktır.

– Rekabet; İlişkiyi bir iş koluna çevirecek türden değil ama şaşırtan ve motive eden türden bir rekabetten bahsediyoruz. Araştırmalara göre, amaçları doğrultusunda birbirlerini kışkırtan çiftlerin bunu yapmayanlara göre çok daha mutlu olduklarını ortaya koyuyor.

– Tevazu ve mizah; Şunu bilin ki, kendini çok fazla önemseyen erkekler hem eşlerinin hem de ortamın keyfini kaçırırlar. Gülümsemeyi bilmeniz ve alçak gönüllü olmanız eşinizi ziyadesiyle mutlu edecektir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER