3.4 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 20, 2023

Kadınların Erkekler Hakkında İnandığı 5 Mit

flirtErkekler ile ilgili kadınlar arasında dolaşan bazı mitler vardır. Bu mitler, kadınların erkeklere önyargı ile bakmasına sebep olur. Kadınlar bu mitler yüzünden erkeklere güvenmez. Aslında mit dahi olsalar, yargılar yaşanmışlıklar sonucu oluşur mutlaka. Ancak her erkeğin bu mitlerle değerlendirilmesi, bu kalıplara sokulması da doğru olmasa gerek.

Ne zaman, neden ve ne şekilde kadınların kafasına kazınmış olduğu bilinmeyen bu mitler, eskiden de vardı günümüzde de devam etmekte. Kadınlar arasında erkekler ile ilgili olarak dolaşan bu mitlerden en çok yaygın olan 5 tanesini seçtik. bakın bakalım, kadınlar erkeklerin hakkında yaygın olarak nasıl düşünüyorlarmış.

İşte kadın mitleri ve uzman görüşleri…

– Erkekler özgür kadınlardan korkarlar;

Buradaki “özgür” sözcüğündeki kasıt, kendi ayaklarının üzerinde durabilen, kendi hayatının idaresini elinde tutan, kendine güvenli ve güçlü kadındır. Evet, pek çok erkek gerçekten güçlü kadınlardan çekinir. Ama pek çoğu da çekinmez. İşte bu konu da bir diğer elektrikli tartışma konusudur.

Ama biz bunun genel olarak doğru olmadığına inanıyoruz. Çünkü erkekler, hoşlandıkları kadınlarla buluşmak, konuşmak, birlikte zaman geçirmek istiyorlar. Tüm bunların olabilmesi için de kendi hayatını kendisi yöneten, bağımsız kadınlara ihtiyaçları var.

Şunu söylemekte bir sakınca yok herhalde: Kendine güvenen erkekler güçlü ve özgür kadınlardan hoşlanırlar ve onların yanında kendilerini daha güçlü hissederler. Bu durumda erkekler güçlü kadından korkar mitini unutalım gitsin deriz. Ya da aralarında korkan varsa oldukları yerde kalsın, biz kendine güvenen erkeklerle yola çıkmaya niyetliyiz.

– Erkekler bir kadınla arkadaş olamazlar, mutlaka akıllarında seks yapma fikri vardır;

Bu hep bir tartışma konusu olmuştur. Varılan konsensus, erkekler kadınlarla cinsel tansiyon yükselmeden, saf duygularla bir arkadaşlık kuramaz anlayışı. Bunun yanlış olduğunu söylemek için, elbette “insanlar birbirlerini asla çekici bulmazlar ya da bulamazlar” demeyeceğiz; tabii ki cinsel çekimin oluşması ihtimal dahilindedir.

Ama bu konularda ahkam kesenlerin inandığı gibi, “Bir erkeğin bir kadınla sadece arkadaş olmasının nedeni, kadının bu kadarına izin veriyor olmasıdır” fikri de oldukça miyop bir bakış açısı diyebiliriz.

– Erkekler “kaçan kovalanır” oyununu sever;

Erkekler hoşlandıkları bir insana, ilişki-flört (adına birliktelik ya da çıkma da diyebilirsiniz) teklif ettiklerinde reddedilme, hatta rezil olma riskini de göze alırlar aslında. Pekala istemediğiniz birini reddedebilirsiniz. Neden olmasın? Ama bunu bir kural gibi düşünüp “hep kaçmalıyım, o yine benim arkamdan gelecektir” oyununa dönüştürürseniz yanılırsınız. Evet, kaçan kovalanır ama fazla naz da aşık usandırır.

– Eğer ilk buluşmada seks yaparsanız size saygı duymaz

İşin gerçeği yatak odası faaliyetini ister ilk isterseniz de yüzüncü buluşmada yapın, bu erkek için bir şey ifade etmez. Yani, seksin saygıyla hiçbir alakası yoktur. Kendinizi böyle zor bir seçimin ortasında bırakmayın. Her insan ve her durum kendine özgüdür.

“Tüm erkekler böyle düşünür” inancı hayatınızı zorlaştırmaktan başka bir işe yaramaz. Onunla cinsellik yaşamak istediğiniz halde sırf aklından geçenleri doğru okuduğunuz yanılgısıyla hareket etmek ve kendinizi istediğiniz bir şeyden mahrum bırakmak size mutsuzluktan başka bir şey getirmez.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER