11 C
New York kenti
Cumartesi, Nisan 1, 2023

Kadınları Tavlamanın Yolları

erkeklerin-niyeti-gozlerinden-okunuyor,2,box Çekingen bir yapınız var. Toplum içinde sıkılmanız bir yana kadınlarla rahat iletişim kuramıyorsunuz. Bir kadın gördüğünüzde aşırı heyecanlanıp, iki lafı bir araya getirmekte zorlanıyorsunuz. Aslında siz de diğer erkekler gibi rahat davranmak istiyorsunuz. Dahası genç bir adamsınız ve hayatı paylaştığınız bir sevgiliniz olsun istiyorsunuz. Etrafınızda çoğu zaman beğendiğiniz, tanışmak istediğiniz kadınlar oluyor ama siz tanışmayı bir türlü beceremiyorsunuz.

Ve en sonunda yine beğendiğiniz biri çıktı ve siz onunla tanışmak istiyorsunuz. Tanışmadan önce dikkatini çekmek istiyorsunuz ama çabalarınız yine boşa gidiyor. Bir türlü dikkatini çekmeyi başaramıyorsunuz. Ümidiniz ve kendinize olan güveniniz yine sönmeye başladı. Peki bu durumda ne yapmalısınız?

– Davranışlarınızda dengeli olmaya çalışın. Endişelenip işin cılkını çıkarmayın. Ne çok fazla ilgilenip ağzının içine düşecek hareketler yapın, ne de ilgisiz kalın. İstikrarı elden bırakmayın.

– Kendinizi sürekli övmekten kaçının ve olduğunuz gibi görünün. Hatta kendinizle dalga geçin ama, aşağılık kompleksinde bir erkekmişsiniz portresi çizmemeye dikkat edin.

– İçlerindeki annelik duygusunu hareket geçirmesi nedeniyla genç kızlar sorunlu erkekleri sever. Ancak, siz dikkat edin, olgun bir kadına takılmaya çalışıyorsunuz ve o kadın zamanında sorunlu bir erkek yüzünden yeterince sıkıntı yaşamış ve dersini almış olabilir.

– Karşınızdaki kadının yaşına göre hareket edin ve taktikler geliştirin. Örneğin 20 yaşındaki bir kıza uzun soluklu ilişkilerden hoşlandığınızı söyleyip etkili olabilirsiniz. Ancak bunu 25 yaşın üzerindeki bir kadına söylerseniz komik duruma düşebilirsiniz. Çünkü 25 yaşını aşmış bir kadın erkekleri çok iyi tanıyordur.

–  Hayvanlara karşı özel bir merakınız olsun. Konuyu köpeklerden açın mesela…Köpekle başlayıp konuşmayı istediğiniz yöne çekebilirsiniz. Birçok kadın kedilere bayılır ve erkeklerin büyük bir bölümü de kedileri sevmez. Yani eğer kedileri seviyorsanız zaten 1-0 öne geçmiş sayılırsınız.

– Müzik hakkında konuşun. Ona en çok sevdiği şarkıcının adını sorun, sonra da nazik bir şekilde alaya alın kadınlar hafif alaydan hoşlanır.

– Ona kendisi ile ilgili sorular sorun. Kadınlar dinlemeyi bilen ve seven erkeklerden hoşlanır.

– Güncel olaylardan söz edin. O sırada gündemde olan şeyler hakkında fikrini sorun. Böylece çevrenizle ilgilendiğinizi göstermiş olursunuz.

–  Gezmek ve seyahate çıkmak da artı puan kazandırır.

– Macerayı sevin. Bankacı olabilirsiniz ama bu kaya tırmanışı ya da yamaç paraşütü yapmanıza bir engel değil.

– Gizemli olun, ipin ucunu kaçırmayın. Aşırı ketum davranırsanız işler aleyhinize döner. Eğer kocaman bir eviniz ya da harika bir otomobiliniz varsa bunlardan da söz edebilirsiniz.

– Erkeksi görünmek her zaman işe yarar. Ama durumu yine de abartmamakta fayda var. Karate, boks veya ağırlık kaldırma gibi sporlarlar yapıyorsanız bunlardan bahsedin ama abartıya kaçmamakta fayda var…

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER