19.6 C
New York kenti
Pazartesi, Haziran 5, 2023

Kadınları Etkileyen 5 Sürpriz Özellik

evde-erkek-sac-bakim-onerileriKadınların nelerden etkileneceği, neleri seksi bulacağı hiç belli olmaz. Bir kadının sizden etkilenmesi için illaki aktörler kadar yakışıklı ya da sporcular kadar kaslı olmanıza gerek yok. Kendi üzerinizde kusur olarak bulup sıkıldığınız fiziki bir özelliğinizden bile etkilenebilirler. Kadın milleti böyle bir şeydir. Akıl sır erdirmekse hiç mümkün değildir. Sizin kusur sayıp çekindiğiniz bir çok fiziki yönünüz kadınlar tarafından seksi bulunarak beğenilebilir. size hoş gelmeyen bir özelliğiniz, bir kadın tarafından tercih edilmenize sebep olabilir. İşte bu yüzden kadınlar sürprizlerle doludur.

Bu nedenle, bir kadınla buluşmaya karar verdiğinizde kendinizdeki fiziki kusurları ortaya döküp boş yere endişelenmenize hiç gerek yok. Kendinize güvenmeniz yeterli. Az önce de bahsettiğimiz gibi kendinizde kusur saydığınız bazı özellikler belki de kadınlara çok çekici geliyordur. Bunu önceden kestirmeniz mümkün değil.

Araştırmalara göre erkekte, kadınların genelini etkileyen 5 şey diğer etkileyici özelliklerin arasında ön plana çıkıyor. Bu 5 şey genel anlamda kadınların büyük kısmını etkiliyor. Bunlar da aklınızda bulunsun. Belki bir gün lazım olur.

– Ter

Evet ter seksi birşey. İnanmıyorsanız kadınların futbol maçlarında ya da spor müsabakalarında terleyen erkeklere nasıl hayranlıkla baktıklarını gözlemleyin. Sizce oyunu ilginç bulduğu için mi yoksa cinsel anlamda birşeyler olduğu için mi? Onların üzerinde yarattığı etki ise şöyledir: spor gücün simgesidir spor sonrası alınacak duş ise ayrıca gözlerinde canlanmaktadır.

Bilim adamları yaptıkları araştırmada iki gün boyunca deoderant veya sabun gibi herhangi bir kişisel bakım ürünü kullanmayan erkek deneklerden ter örnekleri aldılar.Örneklerin bir kısmı sıkıcı belgesel filmi izlettirildikten sonra alınırken bir kısmı da daha erotik ve açık saçık görüntülerin ardından alındı. Özel bir yöntemle beyin taramasına tabi tutulan gönüllü birkaç kadın denek de bu ter örneklerini kokladı.

Seksi filmleri izleyen erkeklerin terini koklarken kadınların beyinlerinin daha farklı bölgelerinin çalıştığı beyin taramalarında saptandı. Bu koku kadınların beyinlerindeki zevk ve üreme ile ilgili bölgeleri harekete geçirdi.

– Gözlük

Stockholm Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre kadınların çoğu gözlük takan erkekleri takmayanlara tercih ediyor. Bilimadamı olmanıza gerek yok ama gözlük genelde zekayı temsil ediyor. Kadınlar ise zeki erkeklere bayılıyorlar.

– Gri saç

Toplumda genel kanı gençlik her zaman seksidir. Kadınların üzerinde artık gri saçlar daha etkili diyebiliriz. Hatta siyahın yerine bile tercih ediliyor. Yapılan bir araştırmaya göre kadınlara sorulduğunda %72’si gri saçlı bir erkeği siyah olana tercih ediyor.

– Yara izleri

İlk kez yemeğe çıktığınız bir kadın sizin vücudunuzda gördüğü izlerin hikayelerini kafasında kurmaktadır. Şarkıcı Seal’ı buna örnek verebiliriz. Onun suratındaki yara izlerini seksi bulan belkide dünyada milyonlarca kadın bulabiliriz. Yara izleri bir erkeğe erkeksi görüntü ve gizem verir bu da kadınlar tarafından seksi bulunmaktadır.

Bu konuda yapılan bazı araştırmalar bile var kadınların neden yara izlerini seksi bulduğu konusunda. Liverpool ve Sterling Üniversitesinden bilimadamlarının araştırmalarına göre kadınlar yara izlerini sağlık ve cesaretle ilişkilendiriyorlar. Yara izleri sizi cesur göstermekle beraber düşmanınızı yada rakibinizi yendiğinizin bir kanıtı gibi de algılanıyor. Siz siz olun bir kapıya çarptıktan veya sivilce patlaması sonrası oluşan yara izlerini kız arkadaşınıza açıklamayın.

– Evinizdeki çiçekler

Elbette ki nasıl çiçeklerinizin olduğu kızları etkileme oranınızın çok yüksek olmasıyla doğrudan bağlantılı değildir. Ama ilginç bir şekilde kadınlar evinizde beslediğiniz çiçeklere dikkat etmektedirler. İyi büyütülmüş çiçekleri gören kadınlar bunu çocuk bakımından bir ilişkiye önem verip vermediğinizi dair değişik konulara bölerek kontrol edebilirler.

İngiltere’nin en çok satan 1 numaralı erkek dergilerinden Nuts’un 1500 kişi üzerinde yaptığı ankete göre kadınlar çevreye ve çiçeklere önem veren erkekleri çok çekici buluyorlar. Bir yeşil bitki edinmeniz size artı puan kazandırıyor. Uzmanlar ise haftada yarım saat bahçe işi yapan erkeklerin yatak performanslarının daha iyi olduğunu ortaya koydu.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER