10.2 C
New York kenti
Salı, Mart 21, 2023

Kadınları Etkilemenin Yolları

erkekleri_bastan_cikarmanin_yollari_h1932Bazı erkekler, kadınlarla iletişim sıkıntısı yaşarlar. Beğendikleri, teklif götürmek istedikleri kadınlara sırf bu sebepten yakınlaşamazlar. Oysa yolunu yordamını bildikten sonra ulaşılamayacak kadın yoktur. Ulaşılamayacak kadın yok dediysek de, o kadar da kolay değil tabi. Ulaşmak kadar, kendinizi kabullendirmeniz, beğendirmeniz gerekli. Yani karşınızdaki kadının içine sinmediyseniz ne yaparsanız yapın asla onun ilgi alanına girmeniz mümkün olmayacaktır.

Kadınları etkilemek için sadece yakışıklı olmanız yeterli olmayacaktır. Eğer yakışıklılığınıza güvenen erkeklerdenseniz bu fikri kafanızdan atın. Çünkü yanlış yoldasınız. Günümüz kadınının erkek tercihinde fiziksel görünümün yanında çok farklı kriterleri var. Hatta bir çoğu fiziksel görünümü o kadar da dikkate almayabiliyor. Kadınlar tercih önceliğini, erkeklerdeki nezih karakter ve davranışlardan yana kullanıyor. Bu nedenle bazı özellikleri üzerinizde taşımanız, dışa yansıtmanız ya da bazı davranışlarınızdan vazgeçmeniz gerekiyor. Aksi taktirde ömür boyu bir kenardan onlara bakmak zorunda kalırsınız.

İşte kadınları etkilemenin yolları…

– Güler Yüzlü Olun; Kadınlar duygusal varlıklardır. Bir erkeğin gülüşüne aşık olan bir çok kadın vardır. Günümüz kadını, karizmatik ve ciddi duruşlu erkeklerle ilgilenmiyor artık. Güler yüzlü ve sempatik erkekler onların etkileşim alanına giriyor. Bu nedenle güler yüzlü olmaya özen gösterin.

– Pozitif Olun; Kadınlar, dünyaya olumlu pencereden bakan, hayata sımsıkı sarılan güçlü karakterli erkeklerden hoşlanırlar. Tabi bunu yaparken abartıp, Polyanna’yı oynayın demiyoruz. Ama olaylar ve terslikler karşısındaki tutumunuz olumlu olmalı mutlaka. Bu aynı zamanda çözümcü tarafınızı da gösterir.

– Size Özgü tarzınız Olsun; Kadınları etkileyen özelliklerden biri de, kendinize ait zevklerinizin ve uğraşlarınızın olması. Kadınlar özel zevkeleri olan erkeklerden çok hoşlanırlar ve onlarla ilgilenirler. kendinize, zevklerinize uygun bir hobi edinin, sizi siz yapan bir özelliğiniz olsun. İnsanlar sizden bahsederken “.. o mu? Evet o … yapmaktan hoşlanır” “At binmek tutkusudur” “Spor, onun için bir hayat tarzı”, “Klasik otomobil aşığıdır” gibi cümleleler kursunlar.

– Medeni Olun; Hiç bir kadın sizden bir feminist kadar ateşli kadın hakları savunucusu olmanızı beklemez, zaten büyük ihtimalle bunu istemez de ama her kadın eşitliğe inanan erkeklerin yanında kendini daha huzurlu hisseder. Mesela bir arkadaş grubuyla sohbet ediyorsunuz ve bu ortamda etkilemeye çalıştığınız kadın da bulunuyor ve konu kadınların araba kullanma yeteneğine geldi. Konu hakkında son derece sabit fikirli birkaç arkadaşınız ‘kadınların trafikte ne kadar yeteneksiz olduklarından’, ‘onların trafiğe çıkmasının bile tehlike arz ettiğinden’ yakınarak ateşli bir konuşma yapıyor. Bu arkadaşınız bilmeden size bir pas vermiş oluyor, işte o pası gole çevirmek sizin elinizde; Arkadaşınızın konuşması bittiğinde yine güleç bir tavırla ona katılmadığınızı söyleyin ve aksine ‘kadınların aynı anda birkaç şey birden düşünme yetenekleri olduğundan ve bunun araba kullanmak için can alıcı bir özellik olduğundan’ bahsedin. Örnek olarak “simultane tercüme” iş kolunu verebilİrsiniz. Mesela “hangi erkek kulaklıkla yabancı bir dili dinleyerek aynı zamanda çeviri yapabilir ki? Bu sadece bir kadın beyninin yapabileceği komplike bir iştir ve dünyada simultane tercüme yapan erkek sayısı yok denecek kadar azdır.” diyerek masadaki tüm kadınların hayranlıkla dinleyeceği odak noktası haline gelirsiniz.

– Onu Yüceltin; Evet kadınlar iltifattan hoşlanır ve birçok erkek iltifat etmenin “zayıf erkek” davranışı olduğunu düşünür. Asla! Çünkü bir centilmen herşeyden önce bir kadının kalbine nasıl dokunacağını bilir. Hiçbir kadın ona “Dünyanın en güzel kadını” olduğunu söylemenizi beklemez çünkü herşeyden önce zaten buna inanmaz. Ona ufak ve gerçekçi iltifatlar edin. Güzel yönlerini görün ve bunları onunla paylaşmaktan çekinmeyin. “Saçların ne kadar yumuşak”, ” Çok güzel bir gülüşün var” , ” Gözlerinin içi parlıyor” vs gibi. Ama kalıp cümleler kurmaktan çekinin ” Sana daha önce ne kadar … olduğunu söyleyen oldu mu?”. Bu cümle bir kadının ortaokul çağından beri onlarca kez duyduğu bir kalıptır bu nedenle kadınlar bu tür klişe girişlerden nefret eder, “Evet oldu!” der üzülürsünüz.

– Kadınların Dünyasını Yakından Tanıyın; Bir erkek, daha ergenlik çağına girmeden bile en az bir kadını yakından tanıma fırsatı bulmuştur; annesini.
Ve daha sonra okul çağlarında, iş hayatında 10 larca kadınla yakın arkadaşlık etmiştir. Siz, ömrünüz boyunca kız arkadaşınız olma ihtimali olmayan diğer kadınlara yüz çevirmediyseniz ve onların dünyalarını, dertlerini önemsediyseniz o zaman şansınız ikiye katlanıyor çünkü siz bir kadının nelere üzüleceğini, nelerle mutlu olacağını çok iyi biliyorsunuz . İhtiyacınız olan tek şey, diğer kadınlardan edindiğiniz bu bilgileri iyi analiz edip harmanlayarak, ortaya “kadınları tanıyan” bir erkek profili çıkarmanız. Etkilemek istediğiniz kadına sadece bir iki cümlenizle bile onun dünyasına çok uzak olmadığınızı ve onu anladığınızı gösterebilirsiniz.

– Güçlü Olun; Doğaldır ki hepimizin günlük hayatta karşılaştığı sorunlar var. İş hayatının getirdiği stresler, ailevi problemler vesaire… Bir de hepimizin bu problemlerle başetme tarzı var… Kimisi içine atar, kimisİ etrafındaki herkesi dertleriyle sıkar, kimisi ise gerçekçi çözümler bulmya çalışarak problemlerinin üstesinden gelmek için çaba sarfeder. Kadınlar, kendi ayakları üzerinde durabilen, güçlü erkeklerden hoşlanır. Güçten kasıt; illa maddi yeterlik, kariyer gibi ilk akla gelen özellikler değidlir. Güç demek, “mücadele edebilmek” demektir. Yaşadığınız problemlerden ziyade onlara verdiğiniz tepkilerle değerlendirileceğinizi unutmayın. Sıkıntılarınızı onunla gerçekçi analizler yaparak paylaşırsanız bilinki o da size destek olmak için elinden geleni yapacak ve sizin yanınızda olacaktır. Unutmayın asla kurmamanız gereken birkaç cümle! “Zaten hep beni bulur!”, ” Beni çekemiyorlar!” “Aslında daha iyisini hakediyorum!” …

– İyi Bir Hikaye Anlatıcı Olun; Kadınlar ilginç hikayeleri olan erkekleri dinlemekten hoşlanırlar, her ne kadar kadınlar kendini güldüren erkeklerden hoşlanır diye bilinse de aslında güzel ve etkileyici konuşan erkeklere kaptırırlar kalplerini. Ne anlatttığınızdan çok nasıl anlattığınız önemli evet doğru fakat anlaTtıklarınızın içeriği de aynı zamanda çok önemli. Bu nedenle onunla buluşmadan önce belki biraz hazırlık yapmanız gerekebilir. Unutmayın birşeyler anlatacağım derken askerlik hikayelerinizle onu boğmamaya özen gösterin sadece birkaç ilginç anınızı hoş esprilerle süsleyerek, sizin dünyaya ve olaylara bakış açınızı değerlendirmesi için ona fırsat verin.

Olduğunuz Gibi Görünün; Kadınlara dair yine yanlış bilinenlerden biri de maddiyata önem verdikleridir. Evet kadınların aradıkları maddi ferahlığı sağlayabilecek erkek elbette ki yarışa 1-0 önde başlayacaktır ama bu fikre kapılıp asla ona gösteriş yapmaya kalkmayın. Bu sizi sadece gösteriş meraklısı bir erkek yapar. Ne çok paranız olduğundan bahsedin ne de gereksiz fakir edebiyatı yapın. Bırakın sizin maddi durumunuzu o kendi algılasın ve değerlendirsin. Belki de karşınızda sadece ona huzur verecek bir ilişki arayan bir kadın var.

– İyi Bir Dinleyici Olun; Evet doğru biliyorsunuz kadınlar konuşmayı çok severler ama eksik biliyorsunuz; herkesle konuşmayı değil! Sadece kendilerini gerçekten dinleyen kişilerle konuşmayı severler.

Kadınlar aynı anda birkaç konuyu düşüp değerlendirebildİkleri için, birşeyler anlattıkları esnada sizin onu gerçekten dinleyip dinlemediğinizi iyi analiz ederler ve bir kere gözünüzü kaçırdığınıza, esnediğinize, yan masadaki bir olaya daldığınıza şahit olurlarsa usulca anlattığı şeyi noktalar ve sizi bu konuda kara listelerine alırlar. O yüzden bırakın size içini döksünler, bırakın dertlerini sizinle paylaşsınlar göreceksiniz ki siz ne kadar değer verirseniz bir kadın sizi 10 misli mutlu edebilmek için elinden geleni yapacaktır.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER