9.2 C
New York kenti
Perşembe, Mart 23, 2023

Kadınları En Çok Üzen Beş Şey

392124dabefad85410Kadınlar her zaman sevdikleri insana yürekten bağlanırlar. İlişkilerinde sürekli fedakarlık yapan, sürekli sabreden taraf olurlar ve aşık oldukları insandan kolay kolay vazgeçmezler. Bu nedenle, bir çok ilişkinin uzun soluklu olmasının altında kadının sabrı vardır.

Şartlar ne olursa olsun asla evlerini ve aşkla bağlandıkları erkeği kolay kolay terketmezler. Yolunda gitmeyen meselelerin çözüm odağı her zaman kadınlar olmuştur. Evliliklerinin ya da ilişkilerinin sorunlarını çözmek için ellerinden geleni yaparlar. Sorun birlikte oldukları erkekten kaynaklanıyorsa bir gün değişeceği umuduyla yaşayıp ilişkilerini sürdürmeye devam ederler.

Kısacası kadınlar sürekli fedakarlık yaparlar. Ancak, bu kadar fedakarlığın yanı sıra bir kötü tarafları vardır. Fedakar oldukları kadar, ilişkilerin kıskanç tarafını oluştururlar. Kadınlar, yaratılışları gereği erkeklerden daha kıskanç bir yapıya sahiptirler. İşin içine başka kadınlar giriyorsa iş değişir. Bu kadın, eski bir arkadaşınız olabilir, iş yerinden bir bayan arkadaşınız olabilir, hatta anneniz olabilir…Kendilerinden başka bir kadının sizin hayatınızda herhangi bir şekilde yer alması onları üzer, öfkelendirir, gereksiz mücadeleye girişmelerine sebep olur.

Hele beş şey vardır ki, hiç tahammül edemezler. Hem üzülürler, hem de ilişkinin gerilmesine neden olurlar.

Sizin de kız arkadaşınız ya da eşiniz çok kıskançsa, onunla olan ilişkiniz zaman zaman gerilebilir. Yazımızda, kadınları üzen ve ilişkinin gerilmesine yol açan bu beş konudan bahsedeceğiz. Gerilen ilişkinizi nasıl yumuşatabileceğiniz hakkında bazı önerilerde bulunacağız…

İşte kadınları üzen 5 şey…

1- Sürekli internete takılmak; Niçin üzülür: Arkadaşlık sitelerine üyeliğiniz ve arkadaşlarınızla ilgili konuşmalarınız onun sizi kıskanmasına ve kırılmasına neden olabilir. Hatta bir hareminiz olduğunu bile düşünebilir.

Korkularını giderin: Sizin dijital dünyasına girmesine izin verin. Arkadaş listenizi inceledikten sonra bu konudaki korkuları azalacaktır. Ayrıca, kendi sosyal networkünü oluşturmasını sağlayın ve onu arkadaş listenizin ilk başına koyun.

2- Lise arkadaşlarınızla buluşma; Neden üzülür: Kız arkadaşınızla lise yıllarından beri tanışıyorsanız gizli sırlarınızı biliyor demektir. Arkadaşlarınızla dışarı çıktığınızda nereye gittiğiniz konusunda şüpheleri vardır.

Korkularını giderin: Bir arkadaşınızı maskot olarak anlatın. Romantik olarak değinmeyin. Arkadaşlarınızla buluştuğunuz akşamlarda oyun partilerinize onu da davet edin. Ortamı gördükten sonra aklına takılan sorular olabilir.

3- Seksi jimnastik hocanız; Neden üzülür: Jimnastik hocanız çok seksi ve düzgün hatlara sahip olabilir. Bu sebeple kıskanması mümkün. Ona üzülmesinin yanlış olduğunu söyleseniz de kız arkadaşınız daha iyi bilir.

Korkularını giderin: Spor salonuna onunla gidin ve hocanızla tanıştırın. Siz de hocanızın size göre olmadığını kabul edin ve ona karşı duygusal birşeyler hissetmemeye çalışın.

4- Kayınvalide; Niçin üzülür: Annenizin söyledikleri ya da yaptıkları karşısında kırılmış olabilir.

Korkularını giderin: Kız arkadaşınızla veya eşinizle birlikte hafta sonuna çıkın, annenizin olumlu ve olumsuz yönlerini anlatın. Bu konuda üzülmemesini söyleyin ve anı yaşayın.

5- Seksi ofis arkadaşlarınız; Niçin üzülür: Seksi ofis arkadaşlarınız gününün yarısını alabilir. Kız arkadaşınız işyeri flörtüne kalkışacağınız endişesi taşıyabilir.

Korkularını giderin: Gösterin ve anlatın. Kız arkadaşınızı ofisinizde gezdirin ve iş arkadaşlarınızla tanıştırın. Masanıza oturduğunuzda kendi fotoğrafını görsün. Böylece iş arkadaşlarınızla flört edebileceği düşüncesi kaybolur ve işteyken bile onu düşündüğünüzü gösterir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER