10.2 C
New York kenti
Salı, Mart 21, 2023

Kadınları Anlamak İçin

birkizingunlugu_1346408574117”Şu kadınları bir türlü anlayamıyorum. Kadınları anlamak ne kadar güç” diye düşünür erkeklerin çoğu. Gerçekten kadını anlamak zor zanaattir.

Kadınların beyler tarafından anlaşılamayan hal ve hareketlerini anlamalarına yardımcı olacak bilgi ve ipuçlarını yazımıza almaya karar verdik. İşte uzmanların dilinden kadınların çözemediğiniz dünyası ve uzmanların önerileri…

Uzmanlar, kadınların çok konuşmasının erkeklere battığını ve sürekli kadınların çok konuşmasından yakındıklarını söylüyorlar. Oysa kadın dediğin konuşur. Her şeyi konuşmak, bildiklerini aktarmaya çalışmak kadının doğasıdır. Çok konuşmayı kadın olmanın gereği olarak kabullenin ve onu sonuna kadar dinlemeyi öğrenin. Bir yandan gazete okuyup, bir yandan da kulağım sende demeyin.

Yeri gelecek gününü yapacak, arkadaş gezmelerine gidecek, arkadaşlarıyla paylaşımlarda bulunacak. Günlük sorumluluklarını aksatmayacak şekilde kadının, arkadaş çevresiyle görüşmesine, gün yapmasına tavır almanız hatalı bir davranış olur.

Kadınlar, sevilmek için yaratılmış aşk kelebekleridir. Eşlerinden ya da sevgililerinden sık sık ”seni seviyorum” cümlesini duymak isterler. Eşinizi seviyorsanız bunu sık sık dile getirmekten gocunmayacaksınız. ”Seni seviyorum, hem de çok seviyorum” diyeceksiniz. Erkeklere bu tip şeyler gereksiz ve aptalca gelir. Erkekler bir kere ”seni seviyorum” deyip kadının 20 yıl idare etmesini beklerler. Oysa kadınlar, sevildiklerini bilseler de duymak isterler.

Evin içinde kavga çıkmasın diye kadının her söylediğine ”tamam tamam” demeyin. Çünkü bu, kadının daha da hırçınlaşmasına sebep olur. ucunda kavga bile olsa, kadın muhatap alınmasını ister.

Birçok kadın, kocasıyla başka türlü konuşma imkanı bulamadığı için özellikle kavga çıkarır. En küçük bir şeyden bahane bulur ve bağırmaya başlar. Bu, patolojik yoldan iletişim kurma biçimidir. Erkeklerin buna fırsat vermemesi ve kadının konuşma isteğini engellememesi gerekir. Sakın kadına ‘çok konuşuyorsun’,’ beni yordun’ gibi cümleler söylemeyin.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER