11 C
New York kenti
Cumartesi, Nisan 1, 2023

Kadınlar Neden Kötü Çocuklara Aşık Olur?

57126-smart-and-handsome-vivek-oberoi.jpgToplumda ”kötü çocuk” diye tabir edilen erkekler kadınlara genelde daha cazip gelir. Bu nedenle kadınların bir çoğu, hayatlarının bir döneminde bu kötü çocuklardan birine muhakkak aşık olur. Ama bu aşk her zaman tek taraflı kalır ve hüsranla sonuçlanır. Neden mi? Adı üzerinde kötü çocuk…Bu tür erkekler, yakışıklılıklarına, becerilerine kısaca kendilerine çok güvenirler ve etraflarını pek takmazlar. Kendilerinden başka kimseyle ilgilenmezler. Çünkü gerçekten hemen hemen hepsi çok yakışıklı, çekici ve cazibelidirler. Tüm bunların farkında oldukları için kadınlar tarafından da ilgi odağı olduklarını bilirler. Zaten bu erkeklerin ben davranışları da bilimsel olarak kanıtlanmış. Yani kendilerini fazla sevmekten ve fazla beğenip önemsemekten kaynaklı ruhsal bir durum…

Bu tür erkeklerin, yakışıklılıklarının ve cazibelerinin farkında olmalarından kaynaklı egoları da çok yüksektir. Etraflarında dünya yansa umurlarında olmaz. ”Elimi sallasam ellisi/ saçımı sallasam tellisi” diye tabir edilen yaşam felsefesine sahiptirler. Bu nedenle kendilerini seven, beğenen hatta hayatlarına girmeyi başaran kadınları pek önemsemezler. ”Bu giderse yenisi gelir” mantığıyla hareket ettiklerinden hayatlarına girip çıkan kadınlar onlara dokunmaz. Kendilerinden başka kimseyi sevmedikleri için de karşılarında üzülen kadın bile olsa pek oralı olmazlar.

Kadınların bu tür erkeklere tamah etmesi bir kaç sebebe dayanır. Bunlardan en önemlisi, kadınların onların cazibesine dayanamayışları. Dış görünüşleri çok düzgün olan bu erkeklerin iyi bir eş, iyi bir baba olacağını düşünüp hareket ederler ancak sonuç hep hüsran olur. Kendisini seven, beğenen, başkaları umrunda olmayan bir erkekten nasıl iyi baba olur ki?..

Diğer bir sebep de, hayatları boyunca hayal ettikleri atlı prenslerini bulduklarını düşünmeleri. Bütün kadınlar, öncelikli olarak erkekte yakışıklılık ararlar. Yakışıklı erkeklere bayılırlar. Bekleyip hayal kurdukları erkeklerin profili de yakışıklılık üzerine kurulmuştur. Hayallerle gerçekleri karıştıran kadınlar, ne yazık ki hep bu kötü çocukları seçip sonunda da hayal kırıklığı yaşarlar.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER