7.9 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 27, 2023

Kadınlar Ne Zaman Maço Erkek Sever?

kadin_erkek_cinsel_es_sevgi_maco_zitlik_denge_8-572x286Kadın milleti bir araya geldiğinde erkek tercihleri konusunda mangalda kül bırakmaz. Kibar ve modern erkekler başta olmak üzere her türlü erkek tercihleri olur da söz maço erkekten açılınca yüzlerini buruştururlar. Erkekler kadınların bu tercihlerini bildiklerinden, kadınların karşısında ”nasıl etsek de kibar olsak” ın hesaplarını yaparlar. Aslında erkeklerin kadınlar konusunda gözden kaçırdıkları bir şey var. Kadınlar atar tutar da, hiç bir zaman söyledikleriyle yaptıkları birbirine uymaz.

İşte sevgili erkekler, kadınlar kibar erkek beğeniyor diye kibarlaşmak adına kendinizi bunalıma sokmanıza, sekiz büklüm olup da, on köşe kıvrılmanıza hiç gerek yok. Çünkü kadınlar sayar döker, kibar ve nazik erkek istiyorum derler ama evlenmek için maço erkekleri tercih ederler. Çünkü, korunup kollanmak ve sahiplenilmek bu kadın milletinin mayasında vardır. Doğuracakları çocuklarının babasının sağlıklı, güçlü ve sert olmasını isterler.

Şimdi bunları ezbere yazmıyoruz tabi. Aslında sözü, kadınların tercihlerinin maço erkeklerden yana olduğunu ortaya çıkaran bir araştırmaya getirmeye çalışıyoruz.

İngiltere’de yapılan bir araştırma sonucunda, kadınların bir aylık bir süre içerisinde periyodik olarak değişim gösteren hormon durumlarına bağlı olarak, farklı görünümdeki erkekleri tercih ettikleri ortaya çıktı. Kadınların, bir ay içerisinde en doğurgan oldukları dönemde sert yüz hatlarına sahip kaslı erkekleri tercih ettikleri belirlendi.

Araştırmaya önderlik eden Prof.Davit Perrett, kadınların ay içerisinde doğurganlıklarının tavan yaptığı haftada, sert yüz hatlarına sahip kaslı ”maço erkekleri” beğendiklerini, doğurganlık oranının düşmeye başlamasıyla birlikte daha feminen erkekleri tercih ettiklerini belirtti.

Prof.Perrett’e göre, kadınlar hormonal değişiklikler sebebiyle, doğurganlık olasılıklarının yükseldiği zamanlarda, iç güdüsel olarak hareket ederler ve daha az yumuşak başlı, daha yardımcı tip erkeklerden ziyade daha sağlıklı bir izlenim uyandıran maço erkeklere yönelirler.

Bu anlamda kadınlar “en iyi genlerle çocukları için düzenli ve iyi bir hayat” tercihleri arasında bocalıyor, çünkü feminen görüntüdeki erkekler, uzun soluklu ve düzenli ilişkiler için daha elverişli kabul ediliyor.

Perrett, ‘Bu önerme kuşkusuz yalnızca bir olasılık, gözlemlediğimiz bu davranışları hangi tercihlerin belirlediğini tam olarak bilmemiz zor.

Farklı yüz tiplerinin kadınlarda uyandırdığı izlenimlere bağlı olarak bu tercihlerin yapıldığını tahmin ediyoruz’ diyor ve benzer araştırmaların  İskoçya ve Japonya’da da yapıldığını ve ayın en doğurgan haftası içinde olan kadınların, kendilerine gösterilen yüzlerce erkek resmi arasından daha erkeksi yüz seçtiklerini sözlerine ekliyor.

Bununla birlikte, uzun dönemli bir ilişki söz konusu olduğunda ya da doğum kontrol hapı kullanan kadınlarda, tercihlerin farklılıklar göstermediği saptandı.

Uzmanlar, bu araştırmaların, erkeklik hormonunun kokusunun, doğurganlık dönemi dışında kadınlara genel olarak itici geldiği yönünde daha önce yapılan araştırmaları destekler nitelikte olduğunu da belirtiyorlar.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER