2.8 C
New York kenti
Salı, Mart 21, 2023

Kadınlar Hoşlandıklarını Nasıl Belli Ederler?

Erkekler, hoşlanıp beğendikleri kadının da kendilerinden hoşlanıp hoşlanmadığını merak ederler. Erkekler, kadınların bu yönünü bir türlü çözemezler. Meraklı erkekler için bu konuda bir yazı hazırladık.

Siz de sürekli karşılaştığınız, bir araya geldiğiniz bir kadının sizden hoşlanıp hoşlanmadığını merak ediyorsanız bu yazı tam size göre. Sizler için kadınların gösterdiği hoşlanma belirtilerini derledik. Bakalım kadınlar hoşlandıklarında nasıl davranış belirtileri gösteriyorlarmış…

Vücut dili

Bir insan kendisini konuşarak ifade etmeye çalışır. Ancak konuşmak kadar beden dili de önemlidir. Bazen söylenemeyenler hareketlere yansıtılır. Eğer oturup sohbet ederken, sürekli size doğru eğilerek ve gözlerinize bakarak konuşuyorsa, dizleri size dönükse, en küçük fırsatta sizinle temas etmeye çalışıyorsa sizden etkileniyor demektir.

Fiziksel temas

Karşısındaki erkekten hoşlanmış bir kadın gülümseyen bir yüz ifadesine bürünmeyi tercih eder. Tercih etmek yerine, bu ifade yüzüne yapışıp kalır desek daha doğru olur. En nemli hoşlanma belirtisi ise, konuşurken hoşlandıkları erkeğin koluna omuzlarına dokunmayı tercih ederler. Ancak bu dokunma, dostça bir dokunma olmayıp ürkekçe dokunuşlardır.

Kadınlar bir erkekten hoşlanmışlarsa, onunla birlikte daha çok vakit geçirmeyi isterler. Mesela, kalabalık arkadaş ortamlarında otururken eve gitme vaktinin geldiğini söyleseler de hoşlanan kadın çeşitli bahaneler bularak biraz daha fazla kalabileceğinin sinyalini verir. Bunun üzerine, kendisini eve bırakabileceğini söyleyen erkek kazançlı çıkar.

Sürekli karşılaşmalar

Sizden hoşlandığını düşündüğünüz kadınla her yerde karşılaşmaya başladıysanız, örneğin siz kahve almaya gittiğinizde o da kahve almaya geliyorsa ya da yemek saatlerini aynı saat ve aynı mekana denk getiriyorsa bilin ki sizden hoşlanıyor ve sizi daha fazla görmek için fırsatlar yaratıyor.

Gözler doğru söyler

Gözlerin yalan söylemeyeceği biraz alışılagelmiş bir tabir olsa da itibar etmelisiniz. Bir kadının gözlerindeki anlamı okumayı bilirseniz hakkınızda ne düşündüğünü kolaylıkla çözmeyi başarırsınız.

Hoşlanan kadının bakışları, aslında erkeğin üzerinde asılı kalan bakışlardır. Bazen göz göze gelme biçiminde olsa da daha çok erkeğin bakmadığı anlarda inceleyen bakışlar atan kadın, karşısındaki erkeğe ilgi duyuyor demektir. Bu bakışları kaçırmamak önemli… O kaçamak inceleme bakışlarını göz göze gelme anına çevirebilirseniz, birbirinize açılma konusunda ilk adımı atmayı kolaylaştırırsınız.

Kadınlar dinler ve soru sorarlar

Bir kadının karşısındaki erkekten hoşlandığı, sarf ettiği sözlerle de anlaşılabilir. Hoşlanan kadın genelde erkeğin anlattığı her söze ilgi duyar ya da ilgi duyarmış gibi görünür. Arada “gerçekten mi?”, “çok ilginç!” gibi karşısındaki erkeği anlatmaya devam etmesi konusunda kamçılayıcı sözler sarf ederek aslında mesaj verir. Ortamda başka kadınlar da varsa ve onlar bu anlatılanlarla ilgilenmezken aralarından biri “ee sonra?” diye ilgi duyduğunu belli ederse, bilin ki bir şeyler hissediyordur.

Hoşlanan kadın, kendisi de bir şeyler anlatmaya başladığında, normalde olduğundan daha fazla güler.

Genelde erkeğin daha önceki görüşmelerde anlattığı şeyleri unutmaz ve yeri geldiğinde bunlardan bahseder. Bu da o erkeği görüşmediği zamanlarda da aklından geçirdiği anlamına gelir.

Kadınlar, hoşlandıkları erkeğe, onun hakkında daha fazla şey öğrenmek için soru sorarlar. Belki çocukluğuyla ilgili bir ayrıntı belki de ailesiyle, arkadaşlarıyla ilgili bilgiler…

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER