6.8 C
New York kenti
Çarşamba, Mart 29, 2023

Kadınlar Erkeğin Neresine Bakar?

ask_78b9de94-5184-47bf-9cc1-595178192b19_8Değişen zamanla birlikte, kadınların da erkeklerde aradığı tercih kriterleri değişti. Yani bir kadından ikinci randevuyu koparmak için eski yöntemler geçerli değil artık. Kısacası kadınları etkileme yöntemleri mutasyona uğradı.

Bir kadını etkilemek için bilindik klişeleşmiş yöntemleri uygulamaya devam ediyorsanız, günümüz kadınını bu yöntemlerle etkilemeniz artık mümkün değil. Kendinizi yenilemeniz ve zamane kadınlarına ayak uydurmanız gerekiyor. Başka türlü kadınları etkilemek adına istediğiniz sonuca hiç bir zaman ulaşamazsınız.

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırmaya göre, kadınları etkilemenin klişeleşmiş yöntemlerinin artık kadınlar arasında rağbet görmediği ortaya çıktı. Bin kadının katıldığı, ”İlk buluşmada sizi ne etkiler” konulu anket sonuçlarına göre, en çok tercih edilen kriterler belirlendi.

Çöpçatanlık sitesi Secret’in yaptığı bu ankete göre, kadınlar konu dış görünüş olduğunda erkeklerin ilk olarak ellerine bakıyor. Bin kadının katıldığı anket, kadınların üçte ikisinin ilk buluşmada erkeklerin ellerini incelediğini ortaya koydu.

Yani bir kasını etkilemek için davranış ve sözleriniz kadar dış görünüşünüze de önem vermeniz gerekiyor.

İşte kadınların ilk buluşmada dikkat ettiği diğer özellikler…

– Anket, içki ısmarlamak (Başarı şansı yüzde 13), giydiği kıyafetler ile etkilemek (yüzde 18) ve kariyerinden bahsederek etkilemeya çalışmak (yüzde 21) gibi klişeleşmiş bazı yöntemlerin ise çoğu zaman beklenen sonucu vermediğini ortaya koyuyor.

– Anket sonuçlarına göre kadınların yüzde 57’si erkeklerin kendisine ilgi duyduğunu açıkça göstermesini ve kendisine kompliman yapmasını bekliyor

– Elbette kadınların ikinci bir buluşma için karar vermelerini sağlayan tek kriter dış görünüş değil. Kadınların dörtte üçü keyifli ve ilginç geçen bir sohbetin ikinci buluşmanın anahtarı olduğu görüşünde. Katılımcıların yüzde 69’u ukala olmayan, ancak kendinden emin bir erkek aradığını belirtiyor.

– Katılımcıların yüzde 59’u ise erkeklerde kaslı bir vücuda önem verdiğini kaydediyor. Kadınların erkeklerin dış görünüşünde dikkat ettiği bir başka nokta ise ağız ve dudaklar

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER