9.2 C
New York kenti
Perşembe, Mart 23, 2023

Kadınlar Böyle Erkekleri Beğeniyor

kadinlar_erkekErkekler!! Kadınlar tarafından beğenilmek istiyorsanız biraz mağrur olun. ”Bu da nereden çıktı diye diye düşünüyorsanız” laf olsun diye ortaya atmadık tabi. Mağrur olun, kadınlar sizi beğensin. Çünkü son yapılan araştırmaya göre kadınların mağrur erkeklerden hoşladığı ortaya çıktı. Araştırmaya göre, kadınlar alçak gönüllü ve gülümseyen erkeklerden hoşlanmıyor ve onları seksi bulmuyor. Bilâkis; kibirli, kendini beğenen, mağrur, huysuz, güçlü veya mahçup görünümlü erkekleri daha seksi buluyorlar.

Buna karşılık erkekler daha çok mutlu görünen kadınları seksi bulurken, mağrur ve kendinden emin görünen kadınları pek çekici bulmuyorlar. Kanada’daki British Columbia Üniversitesi’nin yaptığı ve 1000’den fazla yetişkinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırmada katılımcılara gülümseme, kibir, utangaç bakış gibi ifadelerin evrensel hallerini yansıtan çeşitli fotoğraflar gösterildi ve izlenimleri soruldu.

Araştırma sonucunda ayrıca erkeklerin kadınları, kadınların erkekleri bulduğundan daha çekici bulduğu da belirlendi. Araştırmacı ekipten Alec Beall, çalışmanın ilk bakışta hissedilen cinsel cazibe üzerinde temellendirildiğine dikkat çekerek, “Katılımcılara, bu kişilerin iyi bir sevgili ya da eş olup olmayacağını sormuyorduk, cinsel çekim anlamında ilk izlenimlerini istedik” diyor.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER