19.6 C
New York kenti
Pazartesi, Haziran 5, 2023

Kadın Güzelliğinde Çığır Açacak 5 Yenilik

kadin-kirmiziUzmanların on yıl içerisinde gerçekleşeceğini söylediği ve kadın güzelliğinde çığır açacak 5 yenilik, kapıda bekliyor. Konuyu okuduğunuzda hayal gibi şaka gibi gelebilir ama emin olun hepsi de birer gerçek ve önümüzdeki yıllarda kadınlar bu güzellik yöntemlerini kullanmaya başlayacaklar. Uzmanlar böyle diyor.

Son 20 yıl içerisinde güzellik alanındaki gelişmeleri düşünecek olursak, daha ileri teknolojideki güzellik yöntemlerinin hayata geçirilmesi çok normal. Bundan 20 yıl önce lazer epilasyon diye bir şey yoktu. Hatta böyle bir epilasyon yöntemi olacağından bahsedilseydi insanlara şaka gibi gelebilirdi. Ama bugün var ve kadınlar tarafından en çok tercih edilen epilasyon yöntemleri arasında. Üç beş seansta istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün.

Bu gelişmeler olmuşsa, daha yenilerinin de olmaması için hiç bir sebep yok. O halde üç beş yıla kadar, saç boyama, güneşten korunma, lazerler, kırışık kremleri gibi bir çok kişisel bakım alanında adeta çığır açacak nitelikteki ürünleri bekleyin.

Gelecek on yıl içerisinde özellikle kadınların yüzünü güldürecek bu ürünlerin neler olduğunu inceleyelim…

Gelecekteki Kırışıklarla Mücadele

Çok değil, önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde nasıl ki pamukla makyajınızı silebiliyorsanız, yüzünüzdeki kırışıklıkları da silebileceksiniz. Çok abartılı bir hayal gibi gelse de gerçek olduğundan emin olabilirsiniz. Bilim adamları kırışıklık sorunu üzerinde harıl harıl çalışıyorlar.

Yüz dolgunlaştırma işlemlerinde kullanılan maddeyi hepiniz biliyorsunuz, malum adına botox deniyor. Botox’un içerisinde bulunan bir madde olan botulinum toxin ile kaplı makyaj pamuklarından oluşan ürüne, Revance adı veriliyor. Bu ürün şu an deney aşamasında ve yüzdeki kaz ayaklarını yok etmesi üzerinde çalışılıyor.

Dermotolojist Fredric Brandt’in söylediğine göre; yakın bir gelecekte yüzünüzdeki kırışıklıkları doktorların ofislerine giderek değil, kozmetik mağazalarından alacağımız hyaluronic acid jel pedleri ile doldurabileceğiz!

Lazerlerin Geleceği

Banyodaki saç kuruma makineniz, bulunduğu köşeyi artık sadece dermotolojistlerin ofislerinde görebileceğiniz değişik aletlerle paylaşmak durumunda kalacak!

Şuan hâlihazırda lüks spa ve cilt bakım merkezlerinde kullanılan GentleWaves System adı verilen kırışıklık giderici son teknoloji lazere sahip aletin, ev tipi versiyonu piyasaya çıkıyor. Artık cilde ilettiği sarı lazer ışıkları ile kolajen üretimini arttırmaya yardımcı olan bu alet sayesinde, ince çizgilerimizi kimseciklere görünmeden evde kendimiz halledivereceğiz!

Lazer endüstrisine danışmanlık yapan Paul Sowyrda’nın verdiği bilgilere göre ise; 10 yıldan az bir süre içerisinde lazer, radyo dalgası, ultrasound ve ışık terapisi özelliklerinin tek bir alette buluştuğu müthiş bir icat kapımızda!

Gelecekteki Cilt Bakımı

Pamuk Prenses masalında geçen “ayna ayna söyle bana” cümlesi gerçek oluyor sevgili okuyucular; zira artık akıllı cildimizin tüm ihtiyaçlarını tespit edecek, cin gibi aynalar geliyor!

Bu akıllı aynaların içerisine dijital bir beyin yerleştiriliyormuş ve bir de aynadan dışarıya uzanan bir sensör bulunuyormuş.

Sensörü cildinize değdirdiğinizde aynaya cildinizin yağ, kızarıklık ve nem dengesi ile ilgili ölçümler iletiliyor ve aynanız size uygulamanız gereken bakımları söylüyor!

Bitmedi; dahası aynanız görüntünüzün zaman içerisindeki değişimlerini kaydediyor ve buna göre gelecekte yüzünüzde ne gibi deformasyonların olabileceğini size söyleyerek, gerekli önlemleri zamanında almanız konusunda sizi uyarıyor!

Gelecekteki Saç Bakımı

Artık beyaz saçlarımızı kapatmak için, ayda bir kuaförleri ziyaret etmemize gerek kalmayacak!

Bilim adamları şuan harıl harıl saç rengini geri getiren bir hap üzerinde çalışıyorlarmış!

İşin aslı; Gleevec adı verilen bir lösemi ilacı, tamamen tesadüf eseri yan etki olarak kullananların saç rengini yeniden geri getirmiş.

Ama bilim adamları şuan bunu başlı başına hiçbir zararlı madde içermeyen bir hap olarak, yeniden icat etme konusunda uğraşıyorlarmış.

Güneşten Korunmanın Geleceği

Güneş yağına bulanmak artık çok demode kalacak! New York Stony Brook Üniversitesi’nden bir uzmanın açıklamalarına göre, artık bir hap sayesinde hücresel bazdan başlayarak içten dışa doğru güneşin bütün zararlı etkilerinden korunabileceğiz!

Güneşten terleyen ve kremlerle vıcık vıcık olan bir cildiniz varsa bu cidden çok iyi bir haber!

Uzmanlar bu tip bir hapın ancak uzun saatler güneşe maruz kalınacağı zaman alınmasını doğru bulduklarını açıkladılar, yani denize giderken haptan yararlanabilirken çarşıya pazara çıkarken yine eski usül kremlerimizden yararlanmaya devam edeceğiz gibi görünüyor!

Bu çok amaçlı süper alet ile güneş lekelerini yok edebilecek, akneleri tedavi edebilecek, kırışıklıkları düzeltebilecek, saç terapileri yapabilecek ve yüzümüzü dolgunlaştırabileceğiz!

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER