3.4 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 20, 2023

Kaçan Gelinlere Düğün Tavsiyeleri

64599-kari-kocayi-trafik-kazasi-ayirdi”İki gönül bir olunca samanlık seyran olurmuş.” Gençler engel tanımıyor. Eğer birbirlerini sevip, güveniyorlarsa, aşklarının aile ya da çevre engeline takılmasına müsade etmiyorlar. Ve erkek kızı kaçırıyor.

Bu, gelin adayları için çok şanssız bir evlilik türü. Çünkü, bizim kültürümüzde çoğu yerde ayağıyla gelen geline düğün yapılmıyor. Erkek ailesi uyanıklık yapıp işi oldu bittiye getirerek küçük bir nikah töreniyle evlilik işini hallediyor. Ama kaçan kızın aklında yıllarca hiç olmayan düğünü ve hiç giymediği gelinliği kalıyor.

Ama o boyun eğmek eskidenmiş. Şimdi zaman başka. Eskide yaşamıyoruz artık. Kaçarak evlendiniz ve gelinlik bile giyemediyseniz ne diye içinizde kalsın. Kendi düğününüzü kendiniz yapın, bir güzel de gelinlik giyin içinizde kalmasın.

”İstiyorum da ne yapacağımı bilmiyorum.” ”Yolunu yordamını bilsem yapmazsam namerdim” diyorsanız, işte size yol gösterecek ya da en azından fikir edinebileceğiniz öneriler…

– İlk evlilik yıldönümünüzde kendinize bir düğün organizasyonu düzenleyebilirsiniz. Böylece hem evlilik yıldönümünüzü kutlamış, hem de düğün özleminizi gidermiş olursunuz.

– Öncelikle düğün organizasyonuna kalkışmadan, kimleri davet edeceğinizi kararlaştırmalı, davetli listesini uzatmamalı ve canınızı sıkacak kişileri listeye almamaya özen göstermelisiniz. Hatta eşiniz ve kendi aileniz ile sadece yakın çevrenizi davet etmek en ideali olabilir.

– Davetli listenizden sonra mekan seçimine geçebilirsiniz. Amacınız içinizde kalan düğünü yapmak. Ancak maliyeti düşük tutmak istiyorsunuz. Günümüzde bu tür organizasyonlara ev sahipliği yapan ve düşük maliyetli bir çok nezih mekan bulunmaktadır. Sosyal tesisler, kafeteryalar, çay bahçeleri..vs bu konuda imdadınıza yetişecektir. Hatta imkanınız varsa evinizin bahçesinde bile böyle bir organizasyonu gerçekleştirebilirsiniz.

– Davetiyelerinizi kendiniz düzenleyebilirsiniz. Bulacağınız sade bir davetiye şabloluna davetiye içeriklerini yazarak bir ozalitçiye baskısını çok ucuz maliyetle yaptırabilirsiniz. Yada eşinizle beraber çekilmiş bir resminizi de davetiye şeklinde hazırlayıp baskısını yaptırabilirsiniz.

– Gelelim ne giyeceğinize…Bu tamamen sizin ne giymek istediğinize bağlı. İster uzun beyaz bir elbise giyersiniz. İsterseniz, gelinlik…Eğer gelinlik giymek içimde kaldı, gelinlik giyeceğim diyorsanız; zevkinize göre bir gelinlik seçip giyebilirsiniz. Ancak, ne giyerseniz giyin ama eşinize takım elbise giydirin.

**Şunu asla unutmayın. İçinizde kalan ne varsa ertelemeden yapın. Çünkü ikinci kez dünyaya gelme şansınız olmayacak…

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER