11 C
New York kenti
Cumartesi, Nisan 1, 2023

İyi Eş Olacak 5 Erkek Tipi

scarlett_johanssonin_guzellik_sirlari_1Kadınlar da erkekler gibi kendileri için en ideal kişiyi eş olarak seçerler. İdeal erkek kavramı kadından kadına değişir. Her kadının hayalini kurduğu bir ideal erkek kavramı vardır. Kadınların ideal eş özellikleri, erkeklerin hayalini kurdukları ideal eş özelliklerinden oldukça farklıdır. Erkekler hayallerinde yarattıkları ideal eşi fiziksel özellikleriyle hayal ederken, kadınlar tam tersi olarak davranış ve karakterleriyleriyle ilgilenirler. Yani kadınların ideal eş kavramı erkeklerin karakter özellikleri ve davranışlarıyla alakalıdır.

Hayallerinizi süsleyen kişi her zaman iyi bir eş adayı olmayabilir. Daha doğrusu hayal ettiğiniz erkek özellikleri sizin karakterinize ters olabilir. Hayaliniz gerçekleştiği taktirde asla mutlu olamayacağınız birini hayalinizde yaşatıyor olabilirsiniz. Peki hiç düşündünüz mü? hayalinizde yarattığınız ideal eş tarifi size uygun mu? Böyle bir erkek bulup evlilik yaptığınızda mutlu olabilecek misiniz? Onunla uyumlu bir çift olacağınıza inanıyor musunuz?

Hayalinizdeki erkek tipi ne olursa olsun, öyle erkek tipleri var ki her kadınla anlaşabilecek kapasitede olup, evlendikleri kadınları mutlu ederler. Yapılan anketlerde yer alan mutlu evliliklerin temelini 5 tip erkek oluşturuyor. Bu erkeklerle evlenen kadınlar mutlu oluyor. Bu 5 tip erkek en ideal koca adayları arasında sayılıyor.

İşte iyi eş olacak 0 5 tip ideal erkek…

– Bay özgür ruh
Bu adamlarla zaman geçirirken asla yaşlanmazsınız. Hayata yaşamak için geldiklerine inanmaları onlara kaygı ve strese karşı doğal bir bağışıklık kazandırır. Bu duygulara her insan gibi maruz kalsalar da kaygı ve stresin onları tüketmelerine izin vermezler. Pozitif kalıp hayatın farklı yönlerinden keyif alırlar. Kariyerlerinde daha yüksek maaşlı işlerdense zevk alarak çalışacakları işleri tercih ederler. Bu yüzden işlerine tutkuyla bağlıdırlar ve işleri yeni maceralar için besin kaynaklarıdır. Seyahat etmekten büyük keyif alırlar. Hayatta birşeyin neden gerçekleşemediğine kafayı takmak yerine gerçekleşebilecek olanlara yoğunlaşırlar. Onlarla yatakta, evde, dışarıda hiç sıkıcı bir zaman geçirmezsiniz. İçsel enerjileri hayatı heyecan verici kılmak için vardır ve her gün yenile tuşuna basmayı ihmal etmezler.

Neden iyi koca olurlar?
Hayatınızın geri kalanını tek bir insanla geçirmeye karar verdiğinizde bu zaman geçtikçe çok sıkıcı bir hal alabilir. Eğer yanınızda böyle bir kocanız varsa bu geçerli olmayacaktır. Bu kulağa çok basit gelse de evlilik için çok önemlidir.

– Bay inançlı
Dünya ayaklarının altından kaysa ya da güneş bir daha hiç doğmayacak olsa bile inançlarını korumaya devam ederler. İnançları bu tip erkeklerin varoluş nedenidir. İyi ve kötüyü ayırt etmede inancı onları yanıltmaz. Görülmeyene inanmak bu acımasız dünyada onlara moral kaynağı ve itici kuvvet olur. Güçlü inançlarından gurur duyarlar ve maneviyatları onları her zaman pozitif yönlendirir. Kendileri gibi başkalarına da inandıkları doğrultuda hayatlarını yaşamaları için yardım ederler.

Neden iyi koca olurlar?
Bu adamların evliliğin kaçınılmaz arızaları için duygusal alet edevat çantası tamdır. Onlar inanarak savaşır ve evliliğiniz için de sizinle birlikte savaşacaklardır. Siz savaşmayı bıraksanız bile…

– Bay problem çözücü
Onların, büyük ya da küçük çözmek için hevesli olmayacağı bir problem yoktur. Sorunlar karşısında hızlı, sağlam ve iyi düşünerek hareket ederler. Bir sorunla karşılaştıklarında sadece problemi değil sorunun çözüm yollarını da görür ve çözüme ulaşmak için en iyi yolu belirleyip hareket ederler. Çözüm için sabırlıdırlar. Çünkü acele etmenin her zaman doğru sonuca götürmeyeceğinin farkındadırlar. Sonuç odaklı ve hamarat olup akıl olimpiyatlarına katılmış gibidirler.

Neden iyi koca olurlar?
Evlilik güzeldir ama içinde birçok problemi de beraberinde getirir. Mutlu zamanlar sadece önemli dönemeçlerde saklı değildir. Zekice düşünmek ve planlama yeteneği de gerektirir. Bu yüzden evliliğinizde bir sorunla karşılaştığınızda sorunu çözmek için sizinle takım oyunu oynayacak bu tip bir erkekten daha iyi bir takım oyuncusu yoktur.

– Bay kaya
Kendinizi en zayıf ve çaresiz hissettiğiniz durumlarda bile size umut ve dayanma gücü veren bir erkek tipidir. Acıya karşı özel bir bağışıklık sistemleri yoktur ama zor durumlarla başa çıkmakta ve çıkış yolllarını bulma konusunda çok iyidirler. Yaslayacak bir omza ihtiyaç duyduğunuzu bildiklerinde yanınızda olmaktan ve derdinizi paylaşabileceğiniz en iyi arkadaşınız olmaktan hiçbir zaman kaçınmazlar. Onun omuzlarında kendinizi güvende, rahat ve huzurlu hissedersiniz.

Neden iyi koca olurlar?
Çünkü özverili, sadık ve hep destek tam destek bir koca olurlar.

– Bay doğuştan aile babası
Bu tip erkekler için aile herşeyin üstündedir. Onlar yanlarındaki çok önemsedikleri kişileri mutlu etmek için yaşarlar. Ailelerini geçindirebilmek ve çok daha iyi koşullarda yaşatabilmek için uykularından vazgeçip gece gündüz iki ayrı işte bile çalışabilirler. Sevdiklerinin geleceği garanti olmadıkça yorulmak nedir bilmezler. Hem evde, hem işte herşeyin mükemmel olması için uğraşırlar. İş ve aile yaşamları arasındaki denge onlar için çok önemlidir fakat eğer iş yerinde fazla mesaiye kalmak, aileleri için daha fazla maddi imkan yaratıyorsa daha çok çalışmaktan çekinmezler. Sözlüklerinde ‘imkansız’, ‘yapılamaz’, ‘olmaz’ gibi kelimeler yoktur. Kendilerini aileleri için çalışmaya adamış oldukları için başkalarından bu tür bahaneler duymak bile yüksek motivasyonlarını olumsuz etkilemez.

Neden iyi koca olurlar?
Çünkü evlilik yeni bir ailenin de başlangıcıdır. Bu tip bir erkekle evlendiğinizde yeni bir aileyi beraber inşa etmek için çok iyi bir partner seçmiş olursunuz. Aile için bu kadar verici ve hizmette kusur etmeyen böyle bir erkekle evlilik süreci içinde aynı amaca adanmış olmak oldukça önemlidir. Bu yüzden böyle bir erkekle evlenmek büyük bir artıdır.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER