-10.5 C
New York kenti
Cumartesi, Şubat 4, 2023

İşte Göbeğin Zararları

Eğer zararlarını bilmiş olsaydınız, kocaman göbeklerinizle böbürlenmez, ”Türk Kası” diye yutturmaya çalışmazdınız. Fazla kiloların herkes için ne kadar zararlı olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak göbeğin sağlık açısından verdiği zararlar daha çok. Göbeğin erkek sağlığı üzerindeki zararları çok daha fazla ve hatta çok tehlikeli. Büyük bir göbeğin erkek sağlığı açısından ne kadar zararlı olduğunu bilim adamları da kanıtladı zaten.

İşte araştırma sonuçlarına göre büyük göbeğin zararları…

Men’s Health’ın yayınladığı makaleye göre University of Texas Southwestern Medical Center’de hazırlanan yeni araştırmaya göre abdominal bölgelerinde yağlanma olan kişilerin, benzer beden kütle indeksine sahip fakat yağları vücutlarının başka yerlerine dağılmış insanlara göre yüksek tansiyona sahip olma ihtimalleri daha fazla.

Yüksek tansiyon kalbinize daha fazla kan pompalanmasını sağlar ve bu da arter duvarlarınıza daha fazla basınç demektir. Bu da kalp hastalıklarına ve kalp krizlerine yakalanma riskinizi arttıracak bir durumdur.

Yağ hücreleri böbrek ve böbrek üstü bezlerini sıkıştırarak sağlıklı hormonları salgılamasını engelliyor…

Önceki araştırmalar göbeğin diyabet, kalp hastalıkları, kalp krizleri ve hatta ereksiyon bozukluklarına sebep olduğunu bulgulamış durumda. Yani yapılacak en sağlıklı şey o göbeği eritmek.

Araştırmanın sonuçlarına göre iç organlarındaki yağlanmalar, deri altındaki yağlanmalardan daha hızlı gelişip kaybolabiliyor, kalçalarınız veya kasıklarınızdaki gibi. Egzersiz ve sağlıklı beslenmenin doğru kombinasyonları kötü yağları eritmek ve kalp sağlığınızı korumak için yeterli olabilecektir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER