2.2 C
New York kenti
Salı, Kasım 29, 2022

İsimlerin Baş Harfine Göre Karakter Tahlili

İsimlerle ilgili toplumda yaygın bir çok inanış mevcut. Konulan isimlerin çocukların karakterlerini etkilediği, ya da çocuklara birilerinin isimleri verilmişse karakterinin o kişiye benzeyeceği hususundaki inanışlar oldukça benimsenmiştir. Bu nedenle yeni doğmuş bir çocuğa isim verilirken, sözlükler karıştırılır, köşe bucak isimlerin anlamları araştırılır.

Astroloji uzmanlarına göre, isimlerde kişilerin karakterlerini etkileyen bir unsur daha var; konulan ismin baş harfi. İsminizin baş harfinden karakterinizin etkilendiğini düşünmüş müydünüz hiç? Bu belki şu anda sizi çok şaşırtmış olabilir ama astroloji uzmanları, isimlerin baş harfinin karakter oluşumunu etkilediğini söylüyorlar.

İsimlerin baş harfine göre ortaya çıkan ve kişiye yansıyan karakterler ise şöyle;

A HARFİ; Romantizm yerine tercihinizi mantık ve algılama kabiliyetinden yana kullanıyorsunuz. Aksiyonu, hareketi seviyorsunuz. Flört ve bekleme süreçleri size hitap etmiyor. Dobra tavırlarınızla dikkat çekiyorsunuz. Eşinizin yakışıklı, özellikle fiziksel yönden çok çekici olmasına önem verirsiniz.

B HARFİ; B: Adı ”b” harfiyle başlayan kişiler duygusal yapılarıyla dikkat çeker. Romantik ortamlar, mum ışığında yemekler sizin için tasarlanmış. Sevginizi aksettirme konusunda kabiliyetiniz yüksek. Hediye almayı, eşiniz tarafından küçük oyunlarla kışkırtılmayı çok seviyorsunuz. En umutsuz olaylarda dahi ümidini yitirmeyen, önsezileri kuvvetli kişilersiniz.

C ve Ç HARFİ; Duygusal tarafınız ağır basıyor. Duyarlısınız ve flörtü çok seviyorsunuz. Güzel sanatlara olan ilginiz dikkat çekici boyutta, ayrıca oldukça sosyalsiniz. Her şey tamam ama eşinizin her zaman yanınızda olmasını ve size tapmasını istiyorsunuz. Bu biraz bencilce bir tavır değil mi?

D HARFİ; Zorluklara karşı dirayetli, hırslı kişilikleri ifade eder. ”İmkansız” sözcüğü sizin için bir şey ifade etmiyor. Aklına koyduğunu yapan karakterinizin karşısında kimse fazla direnemiyor. Yardımsever, inatçı, kıskanç ve seksi kavramları ise sizi temsil ediyor.

E HARFİ; Duygusal çekişmeleri, sevinç ve kederi aynı anda yaşayabilen yapınızla zor insan kategorisindesiniz. İş, arkadaşlar, para, aile ve tüm dış etkenler sizi bir anda altüst edebilir. Ruhsal karışıklığınıza rağmen cinsellik isteğiniz kolay körelmiyor. Sürekli ilgiye ihtiyaç duyan bir yapınız var.

F HARFİ; Eşine düşkün, romantik, sakin ve güvenilir olan bu kişiler dışarıdan bakıldığında tam aksi bir izlenim uyandırır. İlk etapta gösteriş düşkünü gibi görünseniz de biraz tanımadan sonra ne kadar duygusal ve romantik olduğunuzu herkes anlayacaktır.

G HARFİ; Memnun edilmesi zor, titiz ve hatta mükemmeliyetçi bir yapınız var. İnatçı ve özenti halleriniz ise olumsuz yönleriniz. Kendinizden üstün mevkideki, yüksek statü sahibi insanlarla vakit geçirmeye bayılıyorsunuz. Erotizmin sınırlarını zorlamakta da üstünüze yok.

H HARFİ; Dingin ruh halinizin ardında sürekli arayış içinde olan biri var. Sizi bu sakin halinizden kurtarıp her yönden güçlendirecek birinin beklentisiyle yaşıyorsunuz. Bunun için elinizden geleni yapabilirsiniz. Ancak ”amaca ulaşmak için her yol mubahtır” mantığı biraz acımasızca değil mi?

I ve İ HARFİ; Sevmek değil sevilmek için can atan bir haliniz var. Bu cümleden de anlaşılacağı üzere önceliğiniz sevmek değil kendinizi sevdirmek. Hassas ve kırılgan oluşunuzun sebebi de bu. Her şeyi karşıdan beklemek yerine önce siz bir şeyler yapmayı deneseniz. Güven sizin için her şeyden önemli, cinsellik ise giderilmesi gereken bir ihtiyaçtan ibaret.

J HARFİ; Fiziksel enerjiniz çok yüksek. Her şeye rağmen kaybetmediğiniz bu enerjiyle karşı cinse meydan okuduğunuz söylenebilir. Kaprisli ve kıskanç taraflarınız ise olumsuz yönleriniz arasında yer alıyor. Romantizm duygularınız dozunda ancak sizin için önemli kısım karşı tarafı baştan çıkarma aşamaları… İdeal aşkı arayışınızda kolaylıklar dileriz.

K HARFİ; Çekingen ve alıngan görünümünüzün ardında duyarlı bir kişilik var. Şehvetli yönünüzü herkesten sır gibi saklıyorsunuz. Şehvet derken kontrolden çıkan bir profil gelmesin aklınıza… Aldatmak ve aldatılmaktan nefret ediyorsunuz. Ticarete yatkın, unvan sahibi ve başarılısınız. Ketum ve ciddi görüntünüz yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebilir.

L HARFİ; Sanatsal yönü kuvvetli, kabiliyetli ve entelektüel kişilerdir. Pek çok yönde yakaladığınız başarı aşk için de geçerli oluyor. Sevilmekten önce sevmeyi amaç edinmişsiniz. Daha fazlasını elde edebilecek potansiyele sahipken bu denli bağlanmak gerçekten takdire şayan.

M HARFİ;  Duygusallığı epey yoğun yaşıyorsunuz. Genel itibariyle seviyenizi koruyorsunuz ancak bir ilişkiye başladığınızda tüm kimyanız değişiyor. Partnerinizi sürekli koruyup kollama gayretine giriyorsunuz. Peki, onun bu durumdan bunalacağını hesaba katıyor musunuz? Hayalleriniz ve fantezileriniz ise sizinle yaşamaya devam ediyor. Ticari becerileriniz oldukça fazla. Belki bunun yüksek zekanızla bir bağlantısı vardır.

N HARFİ; Rutin haller, tekdüze bir yaşantı size göre değil. Çevrenizdekiler sizi sağduyulu ve üstün güçleri olan bir ilah gibi algılıyor. Haliyle bu algı boşuna değil, pek çok konuda kabiliyetli ve mükemmeliyetçisiniz. Maalesef bu yaklaşım sizi her zaman yalnızlığa sürüklüyor. Çünkü karşınıza çıkanlar arasında denginizi bulmanız çok zor.

O ve Ö HARFİ; Enerjiniz fazlasıyla yüksek, özellikle konu cinsellik olunca. İstek ve arzularınız bitmiyor fakat bunu sürekli dile getirme taraftarı da değilsiniz. Duygularınızı sürekli gizleme eğilimindesiniz. Dışa vurulamayan bu enerjiyi başka yönlere aksettirme çabanız da bu yüzden. Para ve güç arzusu ise vazgeçemediğiniz iki faktör.

P HARFİ; Kendinden emin tavırlarınızla bulunduğunuz her ortamda dikkat çekiyorsunuz. Kendinize eşdeğer görememekten ötürü biriyle beraberlik yaşamanız da oldukça zorlaşıyor. İhtiyacınız ise sosyal çevre içerisinde önemli bir yer bulmak. Yakınınızdaki kişileri seçerken ince eleyip sık dokumanız da bu yüzden… Zeki ve kriterlerinize sahip olmayan kişiler statünüzü zedeleyebilir.

R HARFİ; Hayatınızda kendiniz gibi birine ihtiyaç duyuyorsunuz. Güzelliğe önem verirsiniz ancak zeka ve entelektüel kişilikler size daha çok hitap eder. Güzellik sizin için önemli bir kriter olmayabilir ama bu cinselliği önemsiz kılmıyor. Tereddütleri ve karar vermedeki zorlukları bir kenara koyma vakti geldi de geçmiyor mu?

S ve Ş HARFİ; Hayalperest yönünüz fazlasıyla kuvvetli. Konuşmaktan büyük zevk duyuyorsunuz. Çevrenizdeki kişiler özellikle de eşiniz dinlemeyi sevmeli. Bununla beraber aşırı konuşkan insanlar sizi fazlasıyla bunaltıyor. Plancı, konuşmacı kişiliğinizle orantılı olarak flört etmeye bayılıyorsunuz. Hatta flört, cinsellik ve daha pek çok şeyden de can alıcı bir süreç. Bu arayışınızı doğru kişiyi bulduğunuzda sonlandıracaksınız.

T HARFİ; Romantik ve aşka düşkünsünüz. Bununla beraber duygularınızı açmakta zorlanan bir yapınız var. Bu da sizi flört için ideal kılıyor. Romantik yönünüz sizi aşkta aşırı hassas yapıyor ve kırılgan hale geliyorsunuz. Ancak ayaklarınız yere sağlam bastığında herkes sizden korkmalı.

U ve Ü HARFİ; Durgun ve işleri ağırdan alan bir profiliniz var. Aşık olduğunuzda ayaklarınız yere sağlam basar. Aksine yalnızlığınızda uçarı ve aşka aşık bir hal alırsınız. Hayatınızı seveceğiniz kişiyi aramakla geçirirsiniz. Sevgilinizi her şeyin üstünde tutar, baş tacı yaparsınız.

V HARFİ; İçe dönük ve umursamaz hallerin insanısınız . Gizemli insanlar sizi büyüler, peşinden sürükler. Yaşta büyük veya küçüklerle ilgilenir, bu sebeple tehlikeli sularda yüzersiniz. Özgürlük ve heyecan arayışınız hiç bitmez.

Y HARFİ; Açık sözlü ve çekici bir insansınız. Geçmişi unutmuyor, iyi ve kötü anılarınızla birlikte yaşıyorsunuz. Bu da sizi dirayetli ve güçlü bir insan yapıyor. Cinsellik sizin için önemli ama maddiyat daha önemli… Denginizi bulmanız biraz zor ama imkansız değil.

Z HARFİ; Hassas, samimi, hayalperest aynı zamanda bilimsel yönden başarılı ve akademik yönden başarılı kişilerdir. Hayatında acı tecrübeleri vardır. Bu sebeple başı dertte olan kişiler için bulunmaz kurtarıcıdır. Sırlarını açmaktan, paylaşımda bulunmaktan pek hoşlanmazlar. Cinselliği herkes kadar seviyorsunuz. Evliliği düşünmeseniz bile eninde sonunda evleneceksiniz, çünkü ihtiyacınız var.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER