İphone’un Gizli Kalmış Özellikleri

video.yahoofinance.com@a60c33cb-d5fc-33a2-a635-506a5121f14c_FULLİphone çok yaygın olarak kullanılmasına rağmen özellikleri tam olarak bilinmiyor. Hatta iphone kullanıcıları dahi özelliklerinin bir çoğunun farkına varamıyor. Oysa bilinen özelliklerinin dışında keşfedilmemiş bir çok özelliği içeriğinde barındıran iphone telefonlardan çok daha iyi istifade edebilmek için bu özelliklerin farkına varmak gerekiyor.

İphone kullanıcıları için çok fazla bilinmeyen bu özellikleri derledik. Eminiz bu makaleden en çok iphone kullanıcıları memnun kalacak.

İşte iphone telefonların gizli kalmış özellikleri…

Fotoğraf çekmek istediğinizde bunun için kulaklığınızdaki ses açma kapama tuşlarını kullanmanız yeterli.

Emoji klavyeyi ayarlanıza ekleyin. Bunun için Ayarlar>Genel> Klayve>Emoji klavye ekle yolunu kullanabilirsiniz.

“CAPS LOCK” özelliğinden faydalanmak için Shift yani klavyenin sol kısmında yer alan yukarı ok butonuna çift tıklamanız yeterli.

Gönderilen mesajın okunup okunmadığını öğrenmek için iMessage uygulamasını kullanabilirsiniz. Kullanmak için “Okundu Mesajları Gönder” seçeneğini seçmek yeterli.

%100 etkili olduğunu söylemek mümkün olmasa da, uzmanlar uçak modunda olan iPhone’ların daha hızlı şarj olduğu konusunda hem fikir.

Şifre oluşturmak için rakam kullanmak zorunda değilsiniz. Ayarlar’dan Genel menüsüne gelerek ister parmak izi koruma özelliğini kullanın (sadece iPhone 5S’lerde) ya da basit parola içinde rakam yerine harflerle şifrenizi oluşturun.

iPhone’da herhangi bir bölümde yazı yazarken iPhone’u sağa sola sallarsanız karşınıza üç seçenek çıkacak. Geri Al butonuna tıklarsanız yazdıklarınızı silebilirsiniz.

Ayarlar>Genel>Kısıtlamalar yolunu takip ederek uygulama içi satın almaları kapatabilirsiniz.

Artık istemediğiniz kişilerin telefonlarını kara listeye atabiliyor, bu kişilerden arama almıyorsunuz. Bunun için Ayarlar>Telefon>Engellenenler kısmına girmeniz yeterli.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

21,412BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Latest Articles