19.6 C
New York kenti
Pazar, Haziran 4, 2023

İnce Bacaklara Sahip Olmak İçin Yapmanız Gereken Tek Hareket

inceuzunİncecik düzgün bacaklara sahip olmak ister misiniz? Hangi kadın istemez ki kalem gibi ince ve düzgün bacaklara sahip olmayı? Zaten çoğu kadının en büyük estetik sorunudur kalın bacaklar. Ancak, kalın bacakların egzersiz ile inceltilmesi mümkün. Hem de öyle çok fazla yorucu spor ve egzersiz hareketleri yapmadan kolay yöntemlerle ince, kalem gibi bacaklara kavuşabilirsiniz.

İnce ve güzel görünümlü bacaklara kavuşmanız için tek bir hareket önereceğiz. Yapacağınız bu tek hareket ile hem ince bacaklara kavuşacak hem de karın kaslarınızı da çalıştırmış olacaksınız.

İnce bacaklar için düzenli olarak yapmanız gereken hareketi Spor Eğitmeni Jennifer Cassetta öneriyor. Hareket, adım adım şöyle:

egzersiz-bacak-hareketi1. adım: Yerde oturabileceğiniz rahat bir köşe bulun ve sırtınızı duvara verecek şekilde oturun. Hareketi yaparken yanınıza gazete, dergi ile çay, kahve de alabilirsiniz.

2. adım: Sırtınızı duvara yaslayarak destekleyin. Sağ bacağınızı bükün, sol bacağınızı düz bir şekilde öne uzatın ve ayağınızı esnetin.

3. adım: Karın kaslarınızı sıkarak sol bacağınız yerden olabildiğince yukarı kaldırın. (Bu esnada sırtınızı eğmemeye gayret edin, dik durun.) Bacağınızı indirin ama yere değdirmeyin. Hareket bu. 15 kez tekrar edip hareketi diğer bacak için de yapmalısınız. Ardından dinlenebilirsiniz.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER