19.6 C
New York kenti
Pazartesi, Haziran 5, 2023

İlişkiyi Kurtaran 3 Öneri

ofis-asiklarina-oneriler-3İlişkinizde her zaman her şey yolunda gidecek diye bir kural yok. Zaman zaman ilişkiler iniş çıkışlar yaşayabilir. Ya da karşılıklı yapılan hatalardan etkilenerek sarsıntı geçirebilir. Sağlam temeller üzerine kurulmuş ilişkilerin ufak tefek tıkanmalarda bitmesi  mümkün değil.

Her ilişkide bir takım sorunlar yaşanması oldukça doğal bir durumdur. Önemli olan, sorunları ilişkiye zarar vermeden aşmanın orta yolunu bulmaktır. İlişkilerde sürekli hatalar yapan tek bir taraf olabileceği gibi, hatalar karşılıklı da olabilir. Bu hataların telafisi ve telafi yönteminiz ilişkinizin sağlığı ve geleceği açısından son derece önemlidir.

Bunlar dışında ilişkinin bir süre monotonlaşması da ilişkide gevşemeler olmasına sebep olur. Monotonluk, beraberinde başka sorunlar ve gerginlikler de getirir. İlişkilerde sorunları aşmak, yeniden yapılanmayı sağlamak çoğu zaman kadınlara düşer. Bir çok mükemmel ilişkinin temelinde kadın unsurunun becerikliliği yatar.

İlişkinizin monotonlaştığı, hataların çoğalmaya başladığı bir ilişki yaşamaya başlamışsanız ve karşınızdaki erkeği kaybetmek istemiyorsanız; kolları sıvayıp, ilişkinizi dar boğazdan kurtarmak bir kadın olarak size düşer. Nasıl mı? İşte size 3 öneri…

– Sürprizler yapın

İlişkinizin monotonlaştığını hissediyorsanız küçük sürprizlerle, şaşırtma oyunlarıyla ilişkinizi renklendirebilirsiniz. Örneğin, “Dışarı çıkalım mı?” demek yerine, gitmek istediğiniz ve eşinizin de zevk alacağı bir etkinlik için iki kişilik bileti satın alıp ona verin. Ya da güzel bir mekanda akşam yemeği için yer ayırtın ve “Bu akşam yemeğe gidiyoruz” diyerek tatlı emrivakiler yapın. Bir hafta sonu kaçamağı için otelde iki kişilik yer ayırtmak da fena bir fikir olmayabilir.

– Dinleyin

İlişkide hep dert anlatan siz, dert dinleyen eşinizse, bir süre sonra sıkıcı bir ilişkiyle karşı karşıya kalırsınız. Sürekli şikayet eden, mızmızlanan biri ne kadar çekilir sizce? Eşiniz sizi dinlese ve anladığını belli etse de aşırı şikayet yüklemesi altında kalması size karşı olan iyi duygularını yitirmesine yol açabilir. İyisi mi son zamanlarda sürekli özel sorunlarınızla onun kafasını şişirdiyseniz, bir de dinleyici pozisyona geçin ve kronik bir şikayetçi olmadığınızı ona kanıtlayın.

– Özür dileyin

Tam ona öfkeliyken özür dilemek aklınıza gelmeyebilir. Ama biraz sakinleştiğinizde hata yapan sizseniz mutlaka özür dilemeniz gerekiyor. Kuru bir “özür dilerim”in çok işe yarayacağını söyleyemeyiz. Maksat, karşı tarafa hatanızı kabul ettiğinizi göstermeniz, onunla empati kurduğunuzu anlamasını sağlamanız. “O kadar sinirliydim ki ağzımdan çıkanı kulağım duymadı” gibi bir özür kurtarıcınız olabilir.

BENZER MAKALELER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN YENİ MAKALELER